Sağlık

20 yıl sonra da formda kalın!

20 yıl sonra da formda kalın!

20 yıl sonraki sağlık durumunuzla bugünden ilgilenmeniz için ne erken ne de geç! İleri tetkik yöntemleri, besin dengeleri ve alternatif anti-aging tıp, yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı elbirliği ile çalışıyor.

Güncellenme tarihi:
20 yıl sonra da formda kalın!
Üzerinize giydiğiniz elbisenin arka fermuarını yardımsız kapatabiliyor musunuz? İskemleye oturmadan, yani eğilerek ayakkabılarınızı rahatlıkla çıkarmanız, mümkün mü? Peki ya duraktan ayrılmak üzere olan otobüsün ardından 20 yıl önceki kadar rahat koşabiliyor musunuz? Pek değil mi? Çok doğal, hepimiz eninde sonunda yaslanma süreci içine giriyoruz. Bu kaderimiz ama hepimiz bu olgunun karşısında aynı durmuyoruz. Esneklik, denge, kardiyovasküler dayanıklılık kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Kimileri yaşlılıklarında da 30'lu 4ü'lı yaşlarındaki fiziksel performansı sergileyebilirken kimileri ise kendilerini daha kısıtlanmış hissediyor.

Pastanın üzerinde üflediğiniz mum sayısı kaç olursa olsun önemli olan bedeninizin ve organlarınızın biyolojik yaşıdır. Kişinin kendini, yaşıtları ile karşılaştırması ise, genel bir fikir vermenin ötesine geçmez. Genetik Uzmanı Christophe de Jacger her yaştan insan için optimal birtakım değerler olduğunu ve her tür yaşlılık belirtisinin de onarılmasının mümkün olduğunu söylüyor. Jacger biyolojik yaşınızı ve şu anki formunuzun durumunu belirlemeye yarayan dört test hazırladı. Testleri yapın ve Jacger'in tavsiye ettiği egzersiz programına uyun. Çünkü 20 yıl sonraki sizi, bugünkü egzersiz programınız belirleyecek. Unutmayın, önlem almak için asla geç değil.

Skorunuz / Biyolojik yaşınız
Bedeninizin güçlü ve eksik olduğu noktaları öğrenmek, gelecekte formda olmanızın anahtarı. Yılların üzerinizde bıraktığı izleri ölçen bu testleri uygulamak ve çıkan sonuca göre uygun egzersizleri yapmak, size birkaç yıl daha kazandıracak.

Haberin devamı için tıklayın!

Yayın tarihi: 30.09.2009
715
YORUMLAR

formda olmak için bol spor ve zinde bir hayat gerekli stresten uzak tüm istedigin elinin altında olmalı ki moral bozuklugu sindirim sisteminizi çökermesin çökertipte formunuzu bozmasın herkes gibi bende 20 yıl sonra formda olmak isterim tabili.

adaletlim19 04.10.2009 22:16:53

arkadaşın da dediği gibi benim de en büyük hayalerimden birisi hatta en önemlisi diyebilirim 20 yıl sonra da genç görünmek bazı kadınlara bakıyorsunuz mesela 3,4 çocuk sahibi ve yaşı da 37,40 arası ama baktığınız da çok da genç gözüküyor neden bakımlı olduğu için tabiki de

melekorhan 04.10.2009 15:42:50

En büyük hayallerimden birisi 20 yıl sonrada formda olabilmek bazı kadınların maşallahı var şarap gibiler bazı kadınlar da var ki insan onları görünce yaşlanmaktan korkuyor en güzeli hep formda kalıp her yaşın tadını çıkarabilmek

asiceylan88 01.10.2009 10:07:06
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.