Moda

Yeni Trend: Tasma Kolyeler

Yeni Trend: Tasma Kolyeler

90'lı yılların modası tasma kolye geri dönüyor! İşte 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonunda damgasını vuracak tasma kolyeler sizlerle...

Slip elbiseler, bandanalar, ekose ve boy friend jean'ler derken, yine o yıllardan günümüze dönüş yapan bir aksesuar trendi ile karşı karşıyayız: Tasma kolyeler…

Kıyafetlere asi bir hava katan, bazen bir yaka kadar şık durabilen tasma kolyelerin 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonunda ciddi bir dönüş yaptığını söylemek gerekiyor. Tasma kolyelerin modası şimdiden ünlüleri sarmış durumda.

Choker denilen tasma kolyelerin tarihi geçmişine baktığımızda aslında uzun yıllardır moda dünyasında yerini sağlamlaştıran bir aksesuar olduğunu görüyoruz.

1800'lü yıllarda bu kolyeleri çoğunlukla balerinler takarmış. Fakat kısa sürede soyluların en fazla tercih ettikleri modeller arasında yer almayı başarmış tasma kolyeler. Değerli taşlarla süslenen bu aksesuarlar asi ve zengin kadınlarda gösterişin simgesi haline gelmiş ve 90'lı yıllarda tam bir modaya dönüşmüş.

Size de kombininizi tamamlayan bu şık aksesuara hala sahip değilseniz hemen alışverişe çıkmanızı öneririz.

Yayın tarihi: 22.10.2014
7863
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.