Moda

Modaya ilham veren filmler!

Modaya ilham veren filmler!

Moda akımları, yıllardır film kültüründen açıkça etkilendiğini gerek düzenlenen defilelerle, gerek sokaktaki giyim tarzımızla ortaya koymuştur. İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren filmler...

Güncellenme tarihi:

Saturday night fever/Cumartesi gecesi ateşi (1977)

Bu film 1970’li yıllara damga vuran disko sahnelerindeki geniş yaka gömlekleri ve kruvaze takım elbiseleri modaya kazandırmıştır.

Annie Hall (1977)

Woody Allen'ın yönetmenliğini yaptığı filmde kadın oyuncuların klasik kadınsı vücutları üzerine giydikleri maskülen tarzı ile bu trendi günümüze kadar başarıyla taşımıştır.

Barbarella (1968)

Barbarella rolüyle tanınan zamanın en güzel oyuncularından Paco Rabanne, zincir bağlantılı elbiseleri ve mayo kostümleriyle bugünün sahne kostümlerine ışık tutan çok yakın bir tarzı oluşturmuştur.

Vertigo (1958)

50’li yılların modaya yön veren önde gelen filmlerin biri kuşkusuz Vertigo’dur. Belin belirgin olarak vurgulandığu elbiseler, ipek eşarplar ve stilettolar… Vertigo’nun yansımalarını günümüzde bariz olarak görüyoruz.

Desperately Seeking Susan (1985)

Film, gerek yayınladığı zaman itibariyle gerekse oyuncuları arasındaki Madonna’nın katkısıyla 80’lerin sonlarına doğru gençlik kültürünü ele geçiren, vatkalı omuzlu ve deri bir trendi ortaya çıkarmıştır.

Great Gatsby/Muhteşem Gatsby (2013)

Film ve moda arasında giderek gelişen ilham verici ilişkiyi “Muhteşem Gatsby” filmiyle yakın zamanda da görebiliyoruz.

Yayın tarihi: 21.02.2014
8486
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.