Moda

Geçmişin ve geleceğin modası: Pantolon takımları

Geçmişin ve geleceğin modası: Pantolon takımları

Bir ara moda dünyası eteklerin hakimiyetine girmiş olsa da, şimdilerde pantolon takımları hak ettikleri yeri almak üzere geri döndüler.

Güncellenme tarihi:
Geçmişin ve geleceğin modası: Pantolon takımları
Bu konuya gelmeden önce biraz tarih dersine ne dersiniz? Pantolon takımlar, 1800'lü yılların sonundan beri varlar. Coco Chanel, 1933'de bir model tasarladı. 1930'lar ve 40'larda Marlene Dietrich ve Katharine Hepburn onlan sıkça giydiler. Yves Saint Laurent, 1960'larda pantolon takınılan daha feminen bir forma soktu ve 1970'lerde Halston onları fetiş objesi haline getirdi. 80'lerde, hemen her kadın, toplantı odasından yatak odasına kadar her yerde Giorgio Armani pantolon takımlardan giydi. 90'lı yıllarda, belirgin omuzları ve sert, erkeksi kumaşlarıyla simgeledikleri tüm o güce karşın, takımlar yenilenme ihtiyacı içindeydiler. Bu noktada sahneye Jil Sander ve Helmut Lang girdi (sonra da Hedi Slimane) ve bu gardırop demirbaşına olabilecek en sade ve modern haliyle, son derece cool bir hava kazandırdılar. Ve sonra pof! Pantolon takımlar neredeyse askeri bir darbeyle tedavülden kaldırılarak, yerlerini bir sezonda elbiselere bıraktılar.

Ama moda sarkacı kaçınılmaz bir biçimde hep geriye doğru sallanıyor. Bu sezon, modacılar dikim tekniklerini oldukça zorladılar, öncü isimler arasında Bottega Veneta, Givenchy ve Akris vardı. Altuzarra ve Alexander Wang gibi genç isimlerden bazıları bile hu geri dönüşü destekleyen, oldukça ikna edici örnekler yaptılar.

Sezonun en güzel pantolon takımlarını görmek için tıklayın!


Yayın tarihi: 24.01.2011
4142
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.