Moda

Deri koltuk bakımı nasıl olur?

Deri koltuk bakımı nasıl olur?

Deri koltuklar son derece şık görünümleri ile insanı cezp ediyorlar, fakat bakımları ile de fazlasıyla akıl karıştırıyorlar. İşte şık koltukların kolay bakım yolları...

Deri koltuk bakımı nasıl olur?
Deri koltukların bakımı sanıldığı kadar da zor değildir aslında. Hatta kumaş koltuklara göre çok daha kolaydır. Dikkat etmeniz gereken tek nokta kullanacağınız temizlik maddesinin özelliğidir.

Yoğun asit içeren temizlik malzemeleri deri koltukların yıpranmasına ve deformasyona uğramasına neden olur.

Yoğun bir içeriği olan temizlik malzemelerinin yerine deterjansız bir nemli bez ile silinip ardından kuru bez ile kurulandığında deri koltuklarınız için en doğru temizliği sağlamış olursunuz.

Bu temizlik detayının yanında dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise şöyle;

* Deri ısıya karşı fazlasıyla hassastır. Çok yoğun güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Ayrıca kalorifer önü, şömine ve soba önüne de konulmaması daha uzun ömürlü ve yıpranmamış olmasını sağlar. Çünkü deri, çok yüksek ısıyla karşı karşıya kaldığında kurur, çatlar ve sertleşir. Dolayısı ile görsel özelliğini tamamen yitirmiş olur.
* Deri koltuklarınızı kesinlikle elektrikli süpürge ve fırçayla temizlememelisiniz. Bu işlemler de yine çabuk yıpranmaya yol açabilir.
* Bunların dışında kontrolünüz dışında kahve, çay ya da farklı bir içecek döküldüğünde ise yine nemli bir bez ile silip ardından kuruladığınızda leke tutmayacak ve yeteri kadar temizlenecektir.
* Deri koltuklar için üretilen özel temizlik malzemelerinden de kullanabilirsiniz. 3-4 ayda bir yapacağınız deri koltuklarınızın ilk günkü kadar yeni görünmesi için yeterlidir.

Mahmure Dekorasyon Editörü: Gözde Tura
Yayın tarihi: 11.11.2010
4668
dahafazlası
YORUMLAR

turtle waxın deri kremini kulandığınızda koltuklarınız gerçektende çok farkediyor.Ayda bir uygulamak lazım.

ufuk akyüz 09.12.2011 19:59:18

deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkarılabilir?

hilda 02.12.2011 20:03:50

DERİ KOLTUKLARIMDA SİLDİĞİM ZAMAN ARALARINDA BEYAZ LEKELER OLUŞUYO BUNU NASIL GİDEREBİLİRİN

ASİİ 26.11.2011 14:55:07

Yazın yapış yapış, kışın buz gibi. Pek tercih etmem o yüzden deriyi ama görüntü süper

DESa 11.11.2010 07:06:08
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.