Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Zekanızı yarıştırın

Zekanızı yarıştırın

Türkiye Zeka Vakfı tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Zeka Oyunları Yarışması, 19 Eylül Pazar günü başlıyor.

'Oyun 2004' adıyla gerçekleştirilecek yarışmaya, ev hanımlarından akademisyenlere, emeklilerden üniversite öğrencilerine kadar zekasına güvenen herkes katılabilecek. Sorularını TZV Başkanı Emrehan Halıcı'nın hazırladığı yarışma, insanların düşünme alışkanları ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor.

Ücretsiz ve herkese açık
Üç aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşaması 10 sorudan oluşuyor. Yaş, tahsil gibi sınırlamalar olmadan herkesin ücretsiz katılabildiği yarışmada ilk elemeyi başarıyla geçen yarışmacıları önce yarı final sınavı, sonra da final sınavı bekliyor.

Yarışmanın soruları ilk ve orta dereceli tüm okullara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından genelgeyle dağıtılıyor. Ayrıca TZV web sitesinde, gazete ve dergilerde 19 Eylül'den itibaren sorular yayınlanacak.

Yarışmanın ilk etabında, katılımcılar sorulara 29 Ekim 2004 tarihine kadar yanıt verebilecek.

Yarı final ve finaller
Yarı final sınavı 28 Kasım Pazar günü 14.00-16.00 saatleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir ve gerek görülen diğer il merkezlerinde yapılacak. Final sınavı ise 19 Aralık Pazar günü 14.00-17.00 saatleri arasında Ankara'da yapılacak ve aynı gün kazananlar için ödül töreni düzenlenecek.
408
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.