Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yıllanmış şarap gibi...

Yıllanmış şarap gibi...

Bu nefes kesici güzellikte ve zamana meydan okuyan vücut, dünyanın en güzel mankenlerinden biri olan Elle MacPherson'a ait.

29 Mart'ta 46 yaşına giren MacPherson, kendisi her ne kadar 'Bu iş için çok yaşlıyım' dese de moda dünyasında bir ikon olarak kabul ediliyor.

1963 yılında Avustralya'da dünyaya gelen 1.83 boyundaki manken, henüz 18 yaşındayken bir tatil sırasında keşfedilmişti. Ardından da hemen bir mankenlik anlaşması imzalayan MacPherson, kısa sürede adını 'Bayan Vücut' olarak moda tarihinin sayfalarına yazdırdı.

Aradan geçen bunca yıla ve ilerleyen yaşına rağmen hala dünyanın en iyi modelleri arasında gösterilen Elle MacPherson 22 yaşındayken kendisinden büyük Gilles Bensimon ile bir evlilik yaptı. 4 yıl sonra boşandı ve Fransız işadamı Arpad Busson'la birlikte olmaya başladı. Busson'dan iki çocuğu olan Elle MAcPherson bu ilişkisini de bitirdikten sonra işlerine yoğunlaştı. Anavatanı olan Avustralya'da bir iç çamaşırı markası yaratan MacPherson bu markayı tüm dünyada tanıtmayı amaçlıyor şimdi. Görünüşe göre artık podyumlara çıkmasa da daha uzun yıllar adını moda dünyasında duyuracak gibi görünüyor.
(Hürriyet)
420
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.