Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yılkı atları aç kaldı

Yılkı atları aç kaldı

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve dondurucu hava, Erciyes Dağı'nda yaşayan yabani atların yerleşim merkezlerine inmesine neden oldu.

Erciyes Dağı'nın yüksek kesimlerinde yaşayan ve 'Yılkı atları' olarak adlandırılan yabani atlar, yaşadıkları bölgede su kaynaklarının donması ve arazinin kalın kar örtüsüyle kapanması sonucu yiyecek bulabilmek için yerleşim bölgelerine indi.Erciyes'in eteklerinde bulunan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi çevresindeki otluk alanlara gelen yaklaşık 50 Yılkı atı, görenleri hayrete düşürdü. Bölgedeki sanayiciler, bugüne kadar atların bu kadar aşağı kesimlere indiklerini hiç görmediklerini belirtti.

FIRTINA UYARISI
Bu arada Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada soğuk ve yağışlı havanın İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam edeceği belirtildi. Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de başlayacak olan yağışların güney ve batı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde kar şeklinde devam edeceği tahmin edilirken, yağışların Güney Ege ve Batı Akdeniz'de lodos fırtınasıyla birlikte yer yer etkili olacağı kaydedildi.
(Hürriyet)
352
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.