Magazin

Yaşayan en seksi erkek

Yaşayan en seksi erkek

Stephenie Meyer'ın tüm dünyada olay yaratan "Twilight" (Alacakaranlık) serisinin ikinci filmi "New Moon" (Yeni Ay) 20 Kasım'da vizyona giriyor.

Serinin tüm kitaplarını bir numaraya taşıyan vampirseverler için "New Moon"u masaya yatırdık.

Chris Weitz'in yönettiği ve Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner ile Ashley Greene'in rol aldığı "The Twilight Saga: New Moon" (Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay) filminin biletleri, tükenmek üzere.

Robert ile Kristen'in aşk dedikoduları, Taylor'ın karın kasları, Kanada çekimleri derken adım adım hayranlarca takip edilen film ve oyuncuları, 2008 itibariyle tüm dünyada "vampirizmin" gelişmesine öncülük etti. Filmin üçüncü kitabı "Eclips"in (Tutulma) çekimleri ise serinin ikinci filmi Türkiye'de gösterime girmeden montaj masasına geldi. Hatta 30 Haziran'da Amerika'da gösterime girmesi şimdiden kesinleşti.

Aşk, çelişki, kalp kırıklığı

Filmin fragmanı yayınlandığı gün tüm dünyada binlerce tıklanma oranı ile gişesi hakkında da ipuçları veren, "True Blood", "The Vampire Diaries" dizilerine de ilham kaynağı olan "Alacakaranlık" serisinin bu filminde kurtadamlar, vampir krallığının başındaki Volturiler, güçler, aşk, çelişki, kalp kırıklığı bir arada sunuluyor.

Severlerine müjde!

Bu filmde de aradığımız aşk sahneleri mevcut. Severlerine müjde, Edward ile Bella'nın ıtalya'da öpüşme sahnesi yine dillere destan olacak. Ancak bir de kötü haber, Pattinson filmde sadece 12 dakika görünüyor. Volturi ailesinin fertleri Aro (Michael Sheen) ve Caius (Jamie Campbell Bower) ile Jane (Dakota Fanning) yeni gözdeler olmaya aday. Dördüncü kitabın filmi çekilene kadar ne yazık ki onlarla haşır neşir olmak için biraz daha beklemek zorunda kalacağız. Kitabı okumuş birinden not olarak filmi izlerken görecekleriniz için Jacob'a fazla güvenmeyin derim. Çünkü bu işin bir de "Tutulma" kısmı var...

Yaşayan en seksi erkek

Tüm dünyayı sarsan "Twilight" (Alacakaranlık) film serisinde yakışıklı vampir Edward Cullen'ı canlandıran Robert Pattinson, People dergisi tarafından "yaşayan en seksi erkek" seçildi. Pattinson, daha önce de ıngiliz Glamour dergisi tarafından yılın en seksi erkeği seçilmiş, böylece Johnny Depp, Hugh Jackman, David Beckham ve Brad Pitt gibi efsaneleri ardında bırakmıştı.

Filmin konusu
Meğer Jacob da Bella'ya aşıkmış

Cullen ailesi, Bella'nın doğum gününü kutluyor. Bir hediye paketi Bella'nın elini kesince, ikinci kitaba ilham veren tarihi bir an yaşanıyor. ılk filmin taze vejetaryen'i Jasper, Bella'ya saldırıyor, Cullen ailesi de Forks'tan ayrılmaya karar veriyor. Hikâye, işte bu noktadan sonra şekil değiştiriyor. Aşkını kaybeden Bella, Jacob'tan destek alıyor. Bu sırada Jacob'ın da zaten Bella'ya aşık olduğunu öğreniyoruz!

İkinci film, 2008'de "Yılın Yazarı" seçilen Stephenie Meyer'ın ikinci kitabı "Yeni Ay"dan Melissa Rosenberg tarafından senaryolaştırıldı. Meyer ve Rosenberg, seyirciyi bu kez "Kurtadamlar mı yoksa vampirler mi" noktasında düğümleyip, topu üçüncü filme atacak

Koltuk Weitz'e emanet

"Alacakaranlık" filminin yönetmeni Catherine Hardwicke'in koltuğunda yeni filmde "Altın Pusula" filminden tanıdığımız Chris Weitz oturuyor. "Twilight" (Alaca-karanlık) filmini çeken yönetmen Catherine Hardwicke'in, devam filmi olan "Yeni Ay"ı da çekmesine karar verilmişti. Fakat yönetmenin planlanan tarihlerde başka bir film çekiyor olması, bu projeden mahrum kalmasına yol açtı. Ve filmin yönetmen koltuğu Chris Weitz'e bırakıldı. Weitz'in görsel efektlerdeki başarısını bu filme de aktardığı umut ediliyor. (Hatırlarsanız ilk filmde efektler inandırıcı bulunmadı...)

Vampirler

Vejetaryen Cullen ailesinin ardından esas vampirleri yani türün kraliyet ayağı Volturi'leri bu filmde tanıyacağız. ılk filmde Edward'ın üstünkörü bahsettiği, ıtalya'da ikamet eden bu aile, aslında vampir türünün adaletini de sağlıyor. Hâlâ kanla beslenen bu ailede Marcus, Caius ve Aro'nun dışında, yardımcıları Alec ve Jane de ilgi odağı olacak. Minik yıldız Dakota Fanning'in Jane rolünü üstlendiği ekipte Michael Sheen "Aro", Christopher Heyerdahl ise "Marcus"u oynuyor. "Caius" için ise adı daha önce Edward karakteri için geçen Jamie
Bower seçilmiş.

Kurtadamlar

Quileute'ler Sam Uley, Paul, Jared, Embry ve Jacob'tan oluşuyor. Efsanenin gerçekleşmesiyle bir araya gelen kurt klanının en büyük özelliği, vampirlerin kokularından rahatsızlıkları. Bu arada dolunaydan dolunaya kurtadama dönüşme miti sadece eski kitaplarda kaldı, çünkü Meyer'in kurtadamları istedikleri zaman dönüşüm yaşıyor.

"Harry Potter"dan tanıdığımız Jamie Campbell Bower teninden damarları görünen Caius'u canlandırırken, "Underworld"deki rolüyle vampirlere hiç de yabancı olmayan Michael Scheen "Aro" olacak. Cheaske Spencer, Alex Meraz, Bronson Pelletier ile Kiowa Gordon,
ilk kez bu filmle arenada boy gösterecek.

Eve giren hırsız kitabı nete düşürdü

Filmin Amerika'da vizyona girmesinin ardından Stephenie Meyer'ın evine giren hırsız, ünlü yazarın laptop'u dahil birçok kişisel eşyasını çaldı. Ünlü yazarın Edward Cullen'ın ağzından yazdığı serinin beşinci kitabı "Midnight Sun"ın 120 sayfası da internete düştü. Meyer, web sitesinde okurlarından özür dileyerek "Yazmak matematik gibi değildir. Bu yüzden olayın ardından bu kitabı yazmak istemedim. Bir süre ailem ile birlikte zaman geçireceğim. Umarım bu yazı Edward'ın düşünceleri hakkında size biraz ilham verebilir" dedi.

Hepsi sigara bağımlısı

"Alacakaranlık"ın neredeyse tüm oyuncu kadrosu sigara bağımlısı! Yeni film "New Moon"un Kanada'da gerçekleştirilen çekimlerinde herkes, sigara içerken en az bir kez objektife takıldı.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 18.11.2009
679
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.