Magazin

Vitrinde de 'Biri Bizi Gözetliyor'

Vitrinde de 'Biri Bizi Gözetliyor'

Londra'daki ünlü Harrods mağazaları, altı gün boyunca mağazanın vitrininde yaşamaları için dört kişiyle anlaştı.

Birbirlerini tanımayan dört kişinin oluşturduğu sanal ailenin vitrindeki yaşamı, sadece mağazanın önünden geçenler değil internet kullanıcıları tarafından da izlenebilecek.

20 Mayıs'ta başlayacak gösteride, vitrine yerleştirilen web kameralarıyla, aile üyelerinin bütün hareketleri kaydedilecek.

Sanal ailenin üyeleri kendilerine verilen görevleri yerine getirerek, internet kullanıcılarından oy toplamaya çalışacak.

SON TEKNOLOJİ

BBC'de yer alan haberde "internet ailesi" olarak tanımlanan dört kişinin yaşayacağı vitrinin son teknoloji ürünleriyle donatılmış bir ev haline getirildiği belirtiliyor.

Vitrinde, internet bağlantılı buzdolabı, çamaşır makinesi ve mikro dalga fırın ile plazma ekranı TV ve yine internetle kontrol edilebilen bir klima cihazı bulunuyor.

Organizasyonu LG Electronics şirketi tarafından yapılan yarışma için internet kullanıcıları hergün siteye girip oy kullanabiliyor, yarışmacılara "minik görevler" verebiliyor.
Yayın tarihi: 14.05.2002
486
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.