Magazin

Ünlü olmadan önce ne işle uğraşıyorlardı

Ünlü olmadan önce ne işle uğraşıyorlardı

Hollywood'da ünlü olmak pek çok kişinin hayali ama bu hiç de kolay değil...

Bugün tüm dünyada milyonlarca hayranı olan yıldızlar bulundukları yerlere ulaşabilmek için kelimenin tam anlamıyla canlarını dişlerine takıp olağanüstü çaba sarfettiler. Elbette ünlü olmadan önce de hayatlarını sürdürmek için çeşitli işler yapıyorlardı.

Kimisi gece kulüplerinde dansçılık, kimi paspasçılık kimi de komilik yaparak hayatını kazandı. Şöhret onlara büyük servetler de kazandırdı kuşkusuz. İşte Hollywood yıldızlarının şöhret olmadan önce yaptıkları işler.

Brad Pitt
Bir dönem striptizcilik yaptığını itiraf etmişti. Bunun dışında bir dönem de Los Angeles'taki Sunset Bulvarı üzerinde, giydiği tavuk köstümüyle çalıştığı fast food restoranına müşteri çekmeye çalışmıştı.

Jennifer Lopez
İş yaşamına şarkı söyleyip dans ederek baladı. 20'li yaşlarında dans ve müzik derslerinin ücretini ödeyebilmek için bir hukuk bürosunda çalıştı.

Teri Hatcher
San Francisco 49er Amerikan futbolu takımı içir profesyonel ponpon kız olarak çalıştı. 1977'te bir oyunculuk ajansına başvurup Aşk Ge misi'nde balık kız olarak çalıştı ve ponpon kızlığa veda etti.

Johnny Deep
The Kids adlı bir müzik grubunun solistiydi. 22 yaşındayken Elm Sokağı Kabusu ile Hollywood'a ayak bastı. O zaman gecede 25 dolar kazanan Deep bugün milyon dolarlık bir servetin sahibi.

Diablo Cody
Senaryosunu yazdığı Juno ile bu yıl en iyi özgün senaryo Oscar'ını kazanan Cody striptizcilik yapmıştı. Bir ara da telefonda seks operatörü olarak çalışmıştı.

Jim Carey
İlk işi yer paspaslamaktı. 15 yaşındayken babası işten atılınca çalışmaya başladı. Bazen okulda güvenlik görevlisi olarak çalıştı bazen de bir fabrikada yerleri paspasladı. BUgün milyon dolarlık serveti var.

Javier Bardem
Bu yıl Oscar törenine damgasını vuran Bardem, 20'li yaşlarındayken sadece tek bir gece bir kulüpte striptiz yapmıştı.

Courtney Love
Lise yıllarında okul masraflarını çıkarmak için striptizcilik yapmıştı.

Quentin Tarantino
Porno filmler gösteren sinemalarda yer göstericisi olarak çalıştı. Daha sonra bir video dükkanında satış elemanlığı yaptı.

Michael Caine
Londra'da yoksul bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Gençliğinde lokantalarda bulaşıkçılık yaptı.

J.KM. Rowling
Harry Potter serisini yazmaya başlamadan önce Uluslararası Af Örgütü Londra bürosunda çalışıyordu. Afrida'da insan hakları ihlallerine ilişkin raporlar hazırlıyordu.

Russell Crowe
Russ Le Roq takma adıyla JD olarak çalıştı.

Danny De Vito
Kızkardeşinin berber salonunda kuaför olarak işe başladı. Ancak 18 ay sonra oradan ayrılıp Amerikan Drama Sanatları Akademisi'ne kaydoldu. Amacı oyunculuk değil makyaj alanında kendisini geliştirmekti. Bİr kaç kez oyunculuk dersi aldı ve gerisi geldi.

Chris Rock
İş hayatına Red Lobzter adlı deniz ürünleri lokantasında komi olarak başladı. Daha sonra bir lokantada garsonluk yaptı.Sandalyeleri toplaması karşılığında sahneye çıkıp yeteneğini sergileme izni aldı.

Denzel Washington
Çalışmaya berber dükkanında çırak olarak başladı. Tıraş sonrası müşterilerin giysilerini fırçalayan Washington, daha onra adım attığı Hollywood'da ün ve servet sahibi oldu.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 20.03.2008
275
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.