Magazin

Ünlü mankenden müritlere çay servisi

Ünlü mankenden müritlere çay servisi

Uğruna Hristiyanlığı seçtiği Yunan Seitaridis'ten ayrıldıktan sonra Budizm'e merak saran Tuğçe Kazaz'ın tam Budist olmak için diğer müridlere çay-kahve taşıdığı öğrenildi.

Güncellenme tarihi:
Müslümanlık'tan Hrıstiyanlığa geçiş yapan Tuğçe Kazaz şimdilerde Budizm'e ilgi duymaya başladı. Kendisi gibi Budizm'e meraklı 40 kişilik bir gruba dahil olan Kazaz henüz bu felsefenin ilk aşaması olan 'hizmet' basamağında. FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN Egosunu ve nefsini törpülemeye çalışan Kazaz bunun için de aralarında doktorların, mühendislerin ve öğretim üyelerinin bulunduğu 40 kişilik gruba çay, kahve servisi yapıyor. Elindeki kağıtla sürekli sipariş alan Kazaz gruptakilere adeta hizmet ediyor. Hocasının "Sen şu an bir hiçsin. Sana hayatın gerçeğini öğrettiğimde mutlak huzura erip, asıl o zaman yaşamaya başlayacaksın" dediği Kazaz her hafta öğretiler dinliyor. Dünyada ise Budizm'e meraklı ünlüler arasında Richard Gere, Sting, Tina Turner, Harrison Ford, Oliver Stone, Herbie Hancock, Courtney Love gibi isimler yer alıyor. (Vatan)
Yayın tarihi: 06.01.2010
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.