Magazin

Uday'ın yanağından makas almıştı

Uday'ın yanağından makas almıştı

Alessandra Alores 2003 yılındaki Amerikan işgali öncesinde, Irak lideri Saddam Hüseyin'i ikna edebilme umuduyla Bağdat'a gitmişti.

Esas adı Alexia Vodjanikova olan 2003 Almanya güzellik kraliçesi Alessandra Alores, Saddam yerine büyük oğlu Uday ile görüşebilmişti. Bir hafta kaldığı Bağdat dönüşü gezisinin tüm ayrıntılarını anlatan 'Miss Germany' Uday için "isteseydim onu vurabilirdim" demişti.
Alores, Uday'la görüşmesiyle ilgili şunları söylemişti:

"İlk günden itibaren bana araba ve korumalar tahsis eden Iraklı yetkililer çok iyi davrandılar. Kaldığım lüks otele son model dört arabayla silahlı korumalar beni gelip aldılar, lüks bir villaya götürdüler. Bir odada şampanya içerek bir saat kadar bekletildikten sonra, Uday gelip son derece sıcak kanlı ve zarif bir şekilde beni selamladı. İki saat kadar kendisiyle konuştuk.

Çok iyi İngilizce biliyordu. O kadar kaynaşmıştık ki bir ara yanağından bir makas aldım. Etrafındakiler korku ile bana baktılar. O da şaka ile karışık beni öpmeye kalktı öptürmedim. Zaten öğrendiğime göre 2 resmi, 39 da gayri resmi eşi varmış. İlk görüşmemizden sonra Uday, büyük centilmenlik göstererek otelime her gün kırmızı güller ve orkidelerden oluşan sayısız buketler göndermeye başladı. Son derece centilmen olan Uday, yaptığımız ilaç bağışı çalışmalarına da destek sözü vermişti. Dönüşümden bir gün önce kendisiyle tekrar görüşerek vedalaşmıştım."

Futbol sevgisi
Bir iddiaya göre Servet Çetin'le Alessandra Alores, ünlü futbolcu Sivasspor'da oynarken tanıştı. Servet, sakatlığının ardından Almanya'da tedaviye gidince tanıştılar. Hatta buradaki Türkgücü futbol takımının maçlarını da gazeteciler anlamasın diye ayrı ayrı tribünden seyrettiler.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 03.11.2008
654
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.