Magazin

'ÜÇ YOL' FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BATMAN'DA BAŞLADI

'ÜÇ YOL' FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BATMAN'DA BAŞLADI

BATMANLI bir şair ile Bosna-Hersekli bir psikologun aşk hikayesini anlatan 'Üç yol' adlı film çekimlerine Batman'da başlandı.

BATMANLI bir şair ile Bosna-Hersekli bir psikologun aşk hikayesini anlatan 'Üç yol' adlı film çekimlerine Batman'da başlandı. Hafta sonu belediye binası koridorlarında kurulan platoda yapılan çekimler, belediye çalışanları tarafından ilgiyle izlendi.
Bölgedeki intiharları ile toplu mezarların dakonu edileceği'Üç yol' adlı filmin çekimlerine Batman'da başlandı. Yönetmenliğini Batmanlı şair Faysal Soysal'ın yaptığı film için Batman, Hasankeyf, Malabadi ve Bosna Hersek'in ünlü Mostar Köprüsü'nde çekimler yapılacak. İstanbul'da da çekimlerin süreceği filmin ilk bölümü için Batman Belediyesi koridorları, platoya dönüştürüldü.
Uluslararası ödüllü kısa filmlerin ardından ilk uzun metrajlı filmini çekmeye başlayan Soysal, "Senaryosunu kendim yazdığım 'Üç Yol' filmi, bazı yönleriyle gerçek üstü bir dramı konu edinmesine rağmen, gerçek insanların yaşadıklarından esinlenmiştir" dedi.
KÜLTÜR BAKANLIĞI DESTEKLİ
Senaryosuyla Kültür Bakanlığı tarafından ödüle değer görülen filmin çekimleri, Kültür Bakanlığı ve TRT'nin desteğiyle gerçekleştiriliyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de destekleyip ilgilendiği ve Batman Valiliği'nin konaklama konusunda yardımlarda bulunduğu fİlme, Türk Telekom ve Türk Hava Yolları'nın da sponsor olduğu kaydedildi. Hafta sonu Batman Belediye sarayında çekilen filmde, sıcağa rağmen rollerini eksiksiz yerine getiren film seti ekibi, film çekimlerin 3 ay içerisinde tamamlanacağını belirtti.


Yayın tarihi: 06.05.2012
556
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.