Magazin

Türkan Şoray'ı ağlattılar

Türkan Şoray'ı ağlattılar

Türkan Şoray yoğun ilgi karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Eski Türk Sineması Geceleri'nin çok ünlü bir konuğu vardı. Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray. Katılımcıların imza almak ve fotoğraflarını çekmek için birbiriyle yarıştığı Şoray bu kadar yoğun ilgi karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesince düzenlenen 4. Eski Türk Sineması Geceleri'ne katılarak imza dağıtan sinema sanatçısı Türkan Şoray, "Dünden bugüne sürekli gelişme halinde olan Türk Sineması, en güzel dönemlerini yaşıyor" dedi.

Etkinlikler dolayısıyla Eskişehir'e gelen ve hayranları için fotoğraf imzalayan Şoray, imza dağıtmaya alışık olduğunu belirterek, "Bundan büyük keyif alıyorum" dedi.

Şoray, Eskişehir'de bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Dört yıl önce de aynı etkinlik için Eskişehir'e gelmiştim. O günleri unutamıyorum. Eskişehir çok güzel bir kent. Gazete ve dergi eklerinde gördüğüm zaman ilgiyle okuyorum" diye konuştu.

Şoray, bir gazetecinin sorusu üzerine, yazar Erendiz Atasü'nün bir eserinden beyaz perdeye uyarlanacak filmi yöneteceğini belirterek, yönetmenliğin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Daha önce dört film yönettiğini ifade eden Şoray, şöyle konuştu:"Filmin çekimlerine ağustos ayında başlayacağız. 26 yıl aradan sonra yeniden yönetmenlik yapacağım. Daha önce dört kez yönetmenlik yaptım. O filmlerin hepsinde aynı zamanda oyuncu olarak rol almıştım. Bu sefer yalnızca yönetmenlik yapacağım.Artık diziler çok izleniyor. Eylülde de yeni bir dizim başlıyor. Hem dizi, hem de film çalışmam olacak."

Şoray, eski Türk filmlerine olan ilginin devam etmesinin, filmlerin güzelliğini gösterdiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "Türk sineması halkın yarattığı bir sinemadır. Anadolu'nun her yerinde seyircinin desteklediği bir sinema. Geçmişteki mirası iyi kullanan Türk Sineması bugün çok güzel bir yerde. Türk Sineması kendini dünya çapında ispat etmiş durumda. Yetenekli sinemacılar yetişiyor, güzel filmler çekiliyor. Hepsiyle iftihar ediyorum. Dünden bugüne sürekli gelişme halinde olan Türk Sineması, en güzel dönemlerini yaşıyor."

Şoray, daha sonra Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki açık pazar yerinde hazırlanan alanda, çok sayıda vatandaşla birlikte "Selvi Boylum Al Yazmalım" filmini izledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 12.07.2008
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.