Magazin

Türk erkeğini kadın yaptırtmam

Türk erkeğini kadın yaptırtmam

RTÜK Başkanı Karaca, kadını en iyi canlandıran erkeğin seçileceği programın Türkiye'de yayınlanması halinde Kurul'u olağanüstü toplayacağını söyledi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca, 'Benimle Evlenir misin', 'Ünlüler Çiftliği' gibi televizyon programlarının Türk toplumunun geleneksel değerlerine aykırı olduğunu ifade etti. 178 Alo RTÜK hattına bu tür programlarla ilgili çok sayıda şikayet geldiğini kaydeden Karaca, şöyle konuştu:

Feryat figana bakarız
'Şu anki rating sistemi ile sadece kafa sayılıyor. Sağlıklı bir sistem değil. Programın hangi duygularla izlendiğine ilişkin sosyal veri yok. Bağırtılı, çağırtılı, feryat-figan programlar dikkat çekiyor. Bizde bir olay varsa ona kulak kabartma kültürü var, zaplarken takılıyorsunuz.'

Raporlar değerlendirilir
Bir televizyon kanalında erkeklerin gibi yaşayacağı 'He is a Lady' isimli programın yayınlanacağı yönündeki reklamlara dikkat çeken Karaca, 'Programa yayınlanmadan önce müdahale edemiyoruz. Ancak bu formatta bir program yayınlanırsa aynı gün Kurul'u toplarız' dedi.

Ne koyarsan onu yiyor
Bir yayıncının kendisine bu programlar için 'Toplumun aynası' ifadesini kullandığını anlatan Karaca, şunları söyledi: 'Bence bu anlayış doğru değil. Halkın önüne ne koyarsan onu yiyor. Kötü örnek emsal olmaz.'

İki çocuk babası 250 bin $ kazandı
'He is a Lady'nin ABD versiyonunda, 11 erkek yarışmacının kıran kırana mücadelesi rating rekorları kırdı. Evli ve iki çocuk babası David adlı yarışmacının birinci olarak 250 bin dolarlık ödülü kazandığı şov programında, yarışmacılar bir hafta ev kadını olup hünerlerini sergilediler, bir başka hafta aralarında güzellik yarışması düzenlediler.

TBS kanalında yayınlanan yarışma boyunca kadın kıyafetleri giyen, makyaj yapan, ağdacıya giden erkekler, ABD'nin muhafazakar kesimlerinden de büyük eleştiri aldı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 23.12.2004
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.