Magazin

Turistlerden ilginç istekler

Turistlerden ilginç istekler

Alo Turist Hattı'nı arayan turistlerin istekleri: Kıbrıs'a neden tren yok, Türk sevgilimi bulur musunuz?, barlarda neden göbek dansı yok, Tarkan'ın konseri nerede.

Antalya'da geçen yıl hizmete açılan ücretsiz "Alo Turist Hattına" ilginç telefonlar geldi. Turistlerin bazıları tatil sırasında, bazıları da ülkelerine döndükten sonra havalimanında dağıtılan broşürlerde yazılı 0800 511 07 07 08 numaralı telefonu arayarak, garip isteklerde bulundu.

Bazı turistler tatilde birlikte oldukları Türk erkeklerin adresinin bulunmasını istedi, bazıları gay barları ve genelevin adresini sordu.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından masrafı karşılanarak Turizm Bakanlığı'nın hizmetine verilen Alo Turist Hattı'nın iki telefonuna bir yıl içinde 12 bin telefon geldi.

Havalimanında dağıtılan broşürlerin üzerinde yazan numaraları gören turistler, tatil sırasında veya ülkelerine döndükten sonra arayarak istek ve şikayetlerini iletti.

Antalya Turizm İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Alo Turist Hattı Bürosu'nda Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen görevliler, turistlerin sorunlarına yardımcı olmaya çalıştı.

Sevgilimi bulun

Hattın faaliyet gösterdiği bir yıl içinde, turistlerden garip isteklerde bulunanlar da oldu. Fransa'dan arayan bir turist, tatilde tur otobüsünün şoförüyle ilişkiye girdiğini ve ona aşık olduğunu belirterek bulunmasını istedi.

Bir Alman turist genelevin adresini, Hollandalı 2 turist ise kentte "gay bar" bulunup bulunmadığını sordu. Bir Rus turist de Antalya- Kıbrıs arasında tren veya otobüs seferleri hakkında bilgi almak isterken, Japon turistler ise "Geceleri en tehlikesiz mekanları hangileridir?" dedi.

Telefon numaralarının Türkiye'nin her yerinden ücretsiz olarak aranabildiğini belirten Turizm Danışma Müdürü İhsan Tarhan, çok ilginç isteklere maruz kaldıklarını söyledi.

Tarhan, "Adres soranlar çoğunlukta. Bazıları tatilde yaşadıkları sorunları anlatıyor, bazıları da gördükleri ilgiye teşekkür ediyor. Fakat, garip ricalarda bulunanlar da oluyor. Kimisi Türk erkeğiyle yaşadığı ilişkiyi unatamamış, bizden onu bulmamızı istiyor. Kimisi de Antalya'da Tarkan'ın konser verip vermeyeceğini soruyor" diye konuştu.

İşte ilginç telefonlar

Alo Turist Hattına gelen ilginç telefonlardın bazıları şöyle:

* Fransa'dan arayan evli bir kadın: Geçtiğimiz yıl tatil için Antalyaya geldim. Tur otobüsünün şoförüyle aşk yaşadım. Onu bir türlü unutamıyorum. Aracın plakasını versem, bana onu bulabilir misiniz?

* Hollandalı gayler: Antalya'da gaylere hizmet veren bar ve diskolar var mı, varsa nerelerdedir?

* Manavgat'da tatil yapan Rus turist: Antalya- Kıbrıs arasındaki tren ya da otobüs seferlerinin saatlerini öğrenebilir miyim?

* Japon kızlar: Antalya'da gece hayatında rahatsız edilmeden eğlenebileceğimiz tehlikesiz mekanlar nerededir?

* Alman turist: Bar ve restoranlarda neden göbek dansı yok?

Genelev nerede?

* İsviçreli kadın: Tatil yaptığım oteldeki odamdan arıyorum, altın fiyatlarını öğrenebilir miyim?

* Alman erkek turist: Yalnız tatil yapıyorum. Genelev nerede?

* Hollandalı turist grubu: Sex Shop nerede bulabiliriz?

* Ayrı ayrı telefon eden Belçikalı ve Hollandalı turistler: Antalya'da Tarkan konser verecek mi?

* İsviçreli erkek turist: Şeker hastasıyım. Oteller arasında şeker hastaları için özel mönü hazırlayanları var mı?

* Rus kadın turist: Antalya ile kıyılardaki beldeler arasında neden deniz otobüsü seferleri konulmuyor?

* İngiliz turist: Antalya Havalimanı ile şehir merkezi arasında dolmuş seferleri niçin konulmuyor?

* Belçikalı turist: En güzel nargileyi nerede içebiliriz?

* İngiltere'den arayan öğrenci: Hostel (Öğrenci ya da gençlere yönelik otel) bulunuyor mu?

* İngiliz turist: Antalyada neden çok katlı binaların yapılmasına izin veriliyor?
Yayın tarihi: 03.03.2002
533
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.