Magazin

Tam bir aydır hastanedeyim

Tam bir aydır hastanedeyim

Tuba Ünsal'ın sağ böbreğinin az çalıştığı ve akciğerlerinin su topladığı ortaya çıktı.

Bir gece aniden ateşlenen ve arkadaşları tarafından apar topar hastaneye kaldırılan Tuba Ünsal'ın sağ böbreğinin az çalıştığı ve akciğerlerinin su topladığı ortaya çıktı.
Bir haftadır Alman Hastanesi'nde tedavi gören genç oyuncu, "Sağ böbreğim, diğerine göre daha az çalışıyormuş. Şu an tedavi oluyorum. 10 gün sonra ameliyat olup olmayacağım kesinleşecek" dedi.

Ateş, şiddetli bel ve sırt ağrılarıyla kaldırıldığı Alman Hastanesi'nden önceki gün taburcu edilen Tuba Ünsal'ın, sağ böbreğinin az çalıştığı ortaya çıktı. Her iki böbreğinin enfeksiyon kaptığını, bu enfeksiyonun daha sonra akciğerine sıçradığını belirten Ünsal, "Tam bir aydır hastanelerden dışarı çıkamıyorum. Çok zor günler geçiriyorum. Ben canımla uğraşırken, hakkımda çıkan abuk subuk haberler, beni çok üzüyor. Yok Yalın'ın hastaneye ziyarete geldiğini yazdılar, yok eski eşine dönüyor dediler. Bunların hiçbiri doğru değil. Ben çok hastayım" dedi.

Bundan bir ay önce sol göğsünde kist çıkan, kisti aldırdıktan sonra göğsünde bir çöküntü oluşan Tuba Ünsal, ikinci kez ameliyat masasına yatarak çukur kalan bölgeyi dolgu ile düzelttirmişti. Bu ameliyattan bir hafta sonra evinde film izlerken bir anda yüksek ateşle birlikte bel ve sırt ağrıları çekmeye başlayan, gece yarısı krize girerek arkadaşları tarafından apar topar Alman Hastanesi'ne kaldırılan Tuba Ünsal, böbrek ve akciğerlerinde oluşan efeksiyon nedeniyle bir kez daha hastaneye yattı.

Bir hafta hastanede tedavi gören genç oyuncu, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Önce böbreklerimde enfeksiyon olduğunu söylediler. Tedaviye başladılar. Sonra bu enfeksiyon akciğerlere sıçramış ve ciğerlerim su toplamış. Üşütmeyle alakası yokmuş yaşadıklarımın. Sanırım mikrop kapmışım. Ama tam olarak ne olduğunu, nereden mikrop kapmış olabileceğimi bilmiyorlar. Ama bu her neyse şu an sağ böbreğim diğerine göre daha az çalışıyor.

Kesin sonuçlar ilaç tedavim bittikten sonra ortaya çıkacak. O zaman kontrole gideceğim. Eğer hiçbir şey düzelmemişse, böbrek ameliyatı olabileceğim gündemde. Aynı sıkıntıyı geçen yıl da çekmiştim. Böbrek ağrısı ile doktora gitmiştim. Bu yıl yine tekrarladı. Hakkımda hayırlısı olsun. Beni en çok üzen burada tek başıma her şey ile mücadele etmem, yalnız olmam. Ailem İzmir'de. Ve babamın beyninde de tümör var. Bir de kendi rahatsızlığımla onları üzmek istemedim. Sessizce üstesinden gelmeye çalıştım ama iş gazetelerde çıkınca ailemde İzmir'de perişan oldu. Bütün bunların üste bir de yalan yanlış çıkan haberler artık canımı çok yakıyor. Sadece ailem ve kendim için biraz huzur istiyorum."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 03.07.2008
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.