Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sürücünün "radar kabusu" bitti

Sürücünün "radar kabusu" bitti

Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, artık polisin sürücülere radar tuzağı kurmayacağını, hatalı sollama yapan sürücüleri gizlenip yakalamayacağını söyledi. Aydıner, polis araçlarının tepe lambalarının açık olacağını bildirdi.

Aydıner, Bolu Valisi Mehmet Ali Türker'i ziyaretinde, polisin geçmiş yıllarda, hatalı sollama yapılan güzergahlarda tepe lambalarını söndürüp, sürücüleri hatalı sollama yaparken yakalamak için tuzak kurduğunu hatırlattı. Aydıner, ''Polis artık mavi-kırmızı tepe lambasını yakıp uygulama yapacak. Sürücü, polis ekibini görünce trafik ihlali yapmaktan vazgeçecek. Amacımız ceza kesmek değil, caydırıcı olup, trafik kazalarını önlemek'' dedi. Gökhan Aydıner, ''ABD-Irak Savaşı dolayısıyla polis teşkilatında tedbir alındı mı?'' sorusuna, ''Türkiye, köklü ve gelenekleri olan bir devlettir. Coğrafyasının içinde her duruma karşı hazırlığı vardır'' yanıtını verdi.
(AA)
353
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.