Magazin

Sucuk döneri Laila'da

Sucuk döneri Laila'da

Fastfood'da hamburgerin tahtına kurulmaya aday olan sucuk döner, İstanbul sosyetesinin gözde mekanı olan Laila'ya bile girdi. İkbal, Laila'yı üs edinirken, rakibi İpek de Parkorman'da sucuk döner satacak.

FASTFOOD'da yeni moda olan sucuk döner hamburger ve dönerin tahtına kurulmaya aday oldu. Sucuk dönerin tüketicilerin beğenisini kazanmasının ardından, çoğu Afyonlu olan sucuk firmaları arasında sucuk döneri kimin icat ettiği tartışmaları başladı.

Ekonomik krizin ardından 2000 yılında İstanbul'da sucuk döner satan ilk fast-food mağazasını açan İkbal, döner sucuğu İstanbul sosyetesinin gözde eğlence mekanlarından biri olan Laila'ya da sokmayı başardı. Laila'da açılan İkbal sucuk döner, eski futbolcu Tanju Çolak tarafından işletiliyor.

Sucuk dönerde ilk fast foodunu İstanbul'da açan İpek de, İstanbul'da faaliyet gösteren yedi fast foodunun yanı sıra önümüzdeki günlerde Parkorman'da da sucuk döner satmaya başlayacak.
Yayın tarihi: 23.06.2002
462
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.