Magazin

Sperm çaldı ama hırsız değil

Sperm çaldı ama hırsız değil

ABD'nin Chicago kentinde temyiz mahkemesi, 'habersiz olarak' sevgilisinin spermini kullanıp hamile kalan bir kadının 'hırsızlık yapmadığına' karar verdi.

Ancak, spermi çalınan adamın 'duygusal stres' nedeniyle davacı olabileceği belirtildi. Dr. Richard O. Philips, altı yıl önce yaşanan bir oral seks ilişkisi sırasında, meslektaşı Dr. Sharon Irons'un spermlerini hamile kalmak için 'hesap ve plan yaparak' sakladığını ve daha sonra kullanarak hamile kaldığını iddia ediyor. Dr. Irons, gerçekten de kullandığı spermlerle hamile kalarak doğum yaptı ve oğlu bugün beş yaşında.

Dr. Sharon Irons'ın hamile kalıp doğurmasından sonra Dr. Philips, spermlerinin çalındığını öne sürerek dava açtı. Dr. Philips, 'uyuyamadığını, yemekte zorluk çektiğini ve bir kábusun içinde hapis olduğunu' belirttiği davayı kaybetti. Temyiz Mahkemesi, bir alt mahkeme ile aynı görüşte karar kılarak 'sperm hırsızlığı' iddialarını kabul etmedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 26.02.2005
464
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.