Magazin

Siz de yıldızlar gibi olabilirsiniz

Siz de yıldızlar gibi olabilirsiniz

Sinemadan müziğe kadar dünyaca ünlü starların fitness hocası olan Nicki'nin 2 günlük formülüyle, kendinizi yenileyebilirsiniz.

Yıldızların fotoğrafları sağda!

Jennifer Lopez, Nicole Kidman, Charlize Theron gibi dünyaca ünlü starların fitnes hocası olan Nicki Waterman'ın iki günlük formülü mucizeler yaratıyor. Bu formül ile vücuttaki toksinleri atabilirsiniz. İşte Nicki'nin önemli önerileri...

* 07.00: Yarım parça limonu, ezilmiş bir diş sarımsak ile karıştırın. İçine biraz da zencefil ve zeytinyağı koyun. Bunu ılık sebze suyu ile karıstırıp için. Kulağa pek hoş gelmese de etkisini hemen gösteriyor. Bir kere denedikten sonra her sabah isteyeceksiniz.

Sabahları dans edin
* 07.30: Duşa girin ve kendinize gelin. Sevdiğiniz bir radyo kanalını açın ve vücudunuzu biraz sabah dansıyla kendine getirin. 10 dakikada en azından 50 kalori eksilecektir.

* 08.00: Sabah gazetenizi yürüyerek kendiniz alın. Neden 40-60 dakika arası yürümüyorsunuz ki. Bu yürüyüş sizin en azından 400 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

* 13.00: vakti. Vücuda yararlı yağlar ve proteinler içeren yemekler yiyin. Böylece enerji kazanırsınız.

* 14.15: 15 dakika uyuyun. Yapılan araştırmalar, gün içinde uyumanın vücut için oldukça yarar sağladığını göstermektedir.

* 15.00: Maksimum başarı için dışarı çıkmanın tam zamanı. Ama en azından 1 dakikanızı çalıştırdığınız kasları dinlendirmek için ayırın.

Ayaklarını suya koyun
* 16.15: Yoga yapın. Topuklarınızın üzerine oturun, avuç içinizle ayaklarınızı tutun ve öne doğru eğilin ve alnınızı yere değdirin.

* 17.30: Hafif bir şeyler atıştırın.

* 19.00: Sıcak bir banyo yapın.

* 20.00: Birkaç arkadaşınızla buluşun. Beğendiğiniz müziği açın. Partneriniz veya arkadaşınızla dans ederek vücudunuzdaki yağları eritin. Bir taraftan dans ederek eğlenirken aynı zamanda egzersiz de yapmış oluyorsunuz. Bır saatte 200 kalori yakabileceğinizi unutmayın.

* 22.30: Yatağa erken gitmeli ve bir bebek gibi uyumalısınız. Eski bir Çin usulünü deneyerek kafanızı yastığa koyar koymaz uyuyabilirsiniz. Yatağa gitmeden önce ayaklarınızın birini içi buz dolu bir kovaya diğerini de içi ılık su dolu bir kovaya koyun. Ve ayaklarınızı ufak zaman aralıklarıyla diğer kovalara koyun. Bu işlemi 15 dakika yapmalısınız.
Yayın tarihi: 11.09.2005
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.