Magazin

Simpsonlar, Kraliyet Ailesi'nden daha ilgi çekici

Simpsonlar, Kraliyet Ailesi'nden daha ilgi çekici

İngiltere'de gençler çizgi film Simpson Ailesi'ni Kraliyet ailesinden daha ilginç buluyor. Yaşları 16 ile 24 arasında değişen gençlerin yüzde 66'sı Simpson'ların yaşantısıyla daha çok ilgileniyor.

İngiltere'de yapılan bir kamuoyu yoklamasında, gençlerin çizgi film Simpson Ailesi'ni Kraliyet ailesinden daha ilginç buldukları ortaya çıktı.

Uluslararası Araştırma ve Piyasa kuruluşunun yaptığı ankete katılan, yaşları 16 ile 24 arasında değişen gençlerin yüzde 66'sı Simpson'ların yaşantısıyla daha çok ilgileniyor.

Bu yaş grubundaki gençlerin sadece 5'te biri Kraliçe'nin 4 çocuğunun adlarını anımsayabilirken, grubun yarısı BBC'nin dünya çapında en beğenilen TV programlarının başında yer alan "East Enders" (Londra'nın Doğu Yakasındakiler) adlı dizideki bir karakterin 3 çocuğunun adlarını söyleyebiliyor.

Öte yandan, ankete katılanların yüzde 70'i monarşiden yana, yüzde 21'i monarşinin kaldırılması yönünde görüş bildirdi.

Sonuçlara göre, soruları yanıtlayanların yüzde 15'i, Kraliçe Elizabeth'in tahta çıkışının 50. yıldönümü kutlamalarında sokak partilerine ya da diğer etkinliklere katılmayı planlıyor.
Yayın tarihi: 31.01.2002
306
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.