Magazin

Sigarayı bırakmayınca, 5 milyardan oldu

Sigarayı bırakmayınca, 5 milyardan oldu

Sağlık Bakanlığı'nca düzenlenen "Bırak Kazan 2004" adlı 5 milyar lira ödüllü sigarayı bırakma kampanyasının talihlisinin aslında sigarayı bırakmadığı ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı'nca iki yılda bir Dünya Sağlık Örgütü ile ortaklaşa düzenlenen sigarayı bırakma kampanyası çekilişinde belirlenen Balıkesir'den Serap Balkan'ın, sigarayı bırakma gününün başladığı 2 Mayıs'tan bir hafta sonra sigara içtiği şahitlerce tespit edildi.

Kontrole gitmedi
Serap Balkan'ın sigara içtiğini kabul ettiği ve test yaptırmak için Ankara'ya gelmeyi istemediği bildirildi. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, bunun üzerine, 1. yedek talihli olarak belirlenen Selami Ercan ile temasa geçti. Ercan'ın kampanya süresince 2-29 Mayıs tarihleri arasında sigara içmediğini söylediği ve yarın testleri yaptırmak üzere Ankara'ya geleceği öğrenildi.

Çekilişte ismi çıkan talihlinin, 5 milyar liralık ödülü alabilmesi için, sigara içip içmediğini şahitlerle kanıtlaması ve bunun kimyasal analizlerle teyit edilmesi gerekiyor.
Yayın tarihi: 27.05.2004
418
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.