Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sibel'e İngilizce baskısı

Sibel'e İngilizce baskısı

Bu yıl Türkiye'yi Eurovision'da temsil edecek olan Sibel Tüzün'e "İngilizce söyle" baskısı arttı.

Sibel'in fotoğrafları sağda

Sertab Erener'in "Every Way That I Can" şarkısıyla birincilik, Athena'nın da ertesi sene yine İngilizce söylediği "For Real" ile dördüncülük almasından sonra, Türkiye geçen yıl Gülseren'le Eurovision'da tam bir hayal kırıklığı yaşadı. Gözler şimdi ise Sibel Tüzün'de...

Fun Club üyeleri ayakta
Bu yıl Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek olan Tüzün, üç aday şarkının tamamlanması için çalışmalara devam ediyor. Ancak şarkının Türkçe seslendirilecek olması Eurovision'un Fun Club'ı olan "onikipuan.com" üyelerini harekete geçirdi. Üyeler, en azından şarkının yarısının İngilizce sözlü olması için baskı yapmaya hazırlanıyor.

Ben de İngilizce istiyorum
TRT Genel Müdürü ve Eurovision Daire Başkanı'nın belli olmaması nedeniyle bu baskıyı şimdiden yoğunlaştırmayan kulüp üyeleri, bu iki isim belli olduğunda İngilizce konusunda baskıları artırmak niyetinde. Tüzün ise üyelerin bu talebi konusunda "Ben İngilizce okumak istediğimi daha önce belirtmiştim. Ama her şey TRT'nin elinde" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.01.2006
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.