Magazin

"Sezen, Nazan'ı gitar diye akort eder"

"Sezen, Nazan'ı gitar diye akort eder"

Canlı yayınlanan bir TV programına konuk olan Kayahan, Sezen Aksu ile Nazan Öncel'in kıyaslanmasına ateş püskürdü.

İki isim arasında dağlar kadar fark olduğunu belirten sanatçı, 'Sezen Aksu, o bahsedilen ismi şarkı diye söyler, akort eder, kulağından da gitar diye kenara koyar' dedi.

Şafak Karaman'ın TV8 ekranında yayınlanan Müzik Dergisi isimli programına konuk olan Kayahan, Nazan Öncel'e ateş püskürdü. Sevilen sanatçı, Karaman'ın, 'Sezen Aksu ile Nazan Öncel'in kıyaslanması konusunda siz ne düşünüyorsunuz?' şeklindeki sorusuna, müzik piyasasına bomba gibi düşecek cevaplar verdi.

Sezen Aksu ile Nazan Öncel'in kıyaslanması konusunda yanlış yapıldığını belirten Kayahan, 'Arada, köy, kasaba, şehir, ülke, kıta, gezegen gibi çok büyük şeyler var. Sezen Aksu, Onno Tunç, Atilla Özdemiroğlu gibi isimlerin yaptıkları eserleri 20 yıl sonra da dinleyebilirsiniz. Diğer arkadaşın yaptıklarından çok haberdar değilim ama tahmin ediyorum ki üç yıl önce yaptıkları bugün dinlenmiyor.

Bunları yanyana getirip konuşmak bile nezaketsizliktir, saygısızlıktır' dedi. Bu kıyaslamanın kasıtlı olarak yapıldığını da sözlerine ekleyen Kayahan, konuşmasını şöyle noktaladı: 'Bana kalırsa bunu yapanlar bilerek yapıyor. Birilerinin paralı askerliklerini yapıyorlar. Ya bir şeyin farkında değiller ya da destekliyor. Yanlıştır! Sezen Aksu alır o bahsettiğiniz insanı şarkı diye söyler, akort eder, kulağından da gitar diye kenara koyar. Bu kadar fazla konuşmaya gerek yok. O da zaten bunu biliyordur.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 21.01.2005
438
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.