Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sambacı kızlar kilo almış

Sambacı kızlar kilo almış

Rio karnavalında 50 bini aşkın dansçı cuma gününden bu yana en kıvrak danslarını sergiliyor. Ancak yorumlara göre sambacılar bu yıl kilo almış!

Brezilya'da hayat bugünlerde samba ritminde devam ediyor. Dünyaca ünlü Rio Karnavalı başladı, şenliğin yapıldığı Rio De Janeiro kentine yüz binlerce yerli ve yabancı turist akın etti.

14 samba okulunun öğrencileri yıl boyunca öğrendiklerini ve hünerlerini karnavalın geçit töreninde gösterdi. Kentte zaman zaman yağan yağmur da karnaval ateşini düşürmeye yetmedi. Sayıları 50 bini bulan göstericiler yağmurun altında ilginç kostümlerini ve kıvrak adımlı danslarını sergilerken, Alman Bild gazetesinin haberine göre bu yılki karnavalda en dikkat çeken şey, dansçı kızların hayli kilolu olmalarıydı.

Su gibi içki akıyor
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Rio'da karnaval olağanüstü güvenlik önlemleri altında gerçekleşiyor. İçkinin su gibi aktığı ve her yıl ölümlü olayların meydana geldiği karnavalda asayişi sağlamak için 30 bin polis görevlendirildi. Bu arada karnavalın başladığı hafta sonu, iki gün içinde meydana gelen yaklaşık 1000 trafik kazasında 48 kişi hayatını kaybetti, 500'ü aşkın kişi de yaralandı.

Trafik kazaları patladı
Ölü sayısının sıradan hafta sonlarına oranla yüzde 30 daha fazla olduğuna dikkat çeken yetkililer, Brezilya'nın anayollarındaki trafik akışının da karnaval tatilinde yüzde 40 arttığını söyledi. Cuma günü başlayan Rio Karnavalı beş gün sürecek.
(Radikal)
621
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.