Magazin

Rusların, 'Türk Aşkı' Tarkan

Rusların, 'Türk Aşkı' Tarkan

Şarkıcı Tarkan, Rusya'da yayımlanacak bir televizyon dizisinde rol alması karşılığında 1 milyon dolar talep etti.

Rus İnternet sitelerinde yer alan habere göre, yapımcılığını Kino Alyans'ın üstlendiği dizi, yazar Yulya Şilova'nın çok satan "Türk Aşkı ya da Doğu'nun Sıcak Geceleri" romanından televizyona uyarlanacak. Kino Alyans, Tarkan'ın 1 milyon dolarlık ücret talebi için kesin kararı almak üzere.

Antalya'da başlıyor
"Türk Aşkı"nda Antalya'ya tatile giden bir Rus genç kız, bir Türk erkeğine âşık oluyor. Annesinin sağlık sorunları için acilen para bulması gereken genç kız ülkesine dönüyor, başından maceralar geçtikten sonra Türk erkeğinin kendisini para için sevdiğini anlıyor. Ancak dizide senaryonun final bölümünün değiştirilmesi söz konusu.

İmaj değiştirecek
Rus İnternet siteleri, Tarkan'ın dizide oynamayı, hatta role uygun değişik bir imaja bürünmeyi ilke olarak kabul ettiğini yazdı. Haberlerde, Tarkan'ın daha önce Türkiye'de cep telefonu reklamlarında oynaması karşılığında 2.2 milyon dolar aldığı, bu nedenle Rus dizisi için istediği 1 milyon dolarlık ücretin normal sayılması gerektiği belirtildi.

Tarkan'dan, Tigran Keosyan'ın yönetmenliğini üstleneceği dizinin bestelerini yapması da istendi. Tarkan, Rusya'da en çok sevilen yabancı şarkıcıların başında geliyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 23.02.2006
466
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.