Magazin

Rus kadınlar neden güzeldir?

Rus kadınlar neden güzeldir?

Washington Post yazarı Anne Applebaum tüm dünyanın en güzel kadınları olarak kabul edilen Rus kadınlarının güzellik sırlarını araştırdı.

Güncellenme tarihi:
Natalia Vodionova'nın resimleri için tıklayın Maria Sharapova'nın resimleri için tıklayın Blate dergisine yazdığı makalede, Maria Sharapova, Natalia Vodianova ve ünlü olmayan fakat güzellikleriyle her zaman dikkat çekmeyi başaran diğer Rus kadınlarının güzelliğini Sovyet döneminin baskıcı yapısına bağladı. Anne Applebaum; "1970'lerde böyle güzel Rus kadınları görmüyorduk. 1980'lerde de Rus sporcular vardı ama hiçbiri Sharapova ya da Kournikova kadar güzel ve etkileyici değildi. Doğu Bloğu ülkelerinden birinde dünyaya kız olarak geldiğiniz zaman insanlar sizden atlet ve satranç oyuncusu olmanızı bekliyordu. Güzelliğe şimdiki kadar önem verilmiyordu. Peki ne değişti? Aslında yanıt çok mantıklı. Sovyetler döneminde Rusya'da sektörü yoktu. Kadınlar için moda dergileri de bulunmuyordu. Güzel kadınlar tabii ki vardı ama bunları yurtdışına çıkaracak zengin erkekler olmadığından biz göremiyorduk. Şimdi ise kadınlar hem batı normlarında güzelliklerine dikkat ediyor hem de zenginleşen kocaları sayesinde her istediklerini yapabiliyorlar" diye yazdı. (Vatan)
Yayın tarihi: 31.01.2008
517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.