Magazin

Rollerinin etkisine giren oyuncular

Rollerinin etkisine giren oyuncular

Bugüne kadar çekip unutamadıkları sahneleri, televizyon ve beyaz perdenin ünlü isimlerine sorduk. İşte ünlü oyuncuların, çekerken kendilerini çok etkileyen film ve dizi sahneleri...

Kimi zaman hastane odasında, kimi zaman takla atan bir arabada, kimi zaman hasta çocuklarının başlarında, kimi zaman soğuk havada Fırat Nehri'ne atlarken, kimi zaman yağan karın altında kilometrelerce koşarken ekrana geliyor onlar... Binbir zorluklarla çekilen dizi ve sinema filmi sahnelerinde oynadıkları karakterlerle izleyiciyi etkileyen oyuncular acaba bu sahneleri çekerken neler hissettiler?
Bugüne kadar birçok projede yer alan ve birbirinden zorlu sahnelerde kendilerini gösteren oyuncuları, oynadıkları sahnelerde en çok hangisi etkiledi?

SELİN DEMİRATAR:
Otomobildeki kaza sahnesi çok özeldi
'Acı Hayat'ın birinci sezon finalinde otomobille bir kaza sahnemiz vardı ve ben aylar öncesinden çok heyecanlanmıştım. Gerçekten çok özel bir sahne çektik. Sete geldiğimde normal ekip kalabalığı üç katına çıkmıştı. Ambulans, itfaiye hazır bekliyordu. İnanılmaz bir sıcakta o sahneyi çektik. Sonuç muhteşem oldu. Benim için unutulmaz bir sahneydi.

SİNAN ALBAYRAK:
Şubat ayında Fırat'ta yüzdüm
'Yersiz Yurtsuz' dizisinde şubat ayında Fırat Nehri'ne girmem gerekmişti. Oynadığım Dalgıç İshak karakteri nehire atılan kızı kurtaracaktı. Suya girdiğim an tüm bedenim soğuktan kilitlendi. Tekrar tekrar çekilmesi gereken bir sahneydi. İşin kötüsü her an bir sorun çıkabilirdi. Fırat azgınlık yaparsa, sal dağılabilir birileri nehire düşebilirdi. Dalgıçlık eğitimi almıştım ama profesyonel düzeyde müdahale edebilecek durmda olup olmadığımı ben bile bilmiyordum. Zaten ne kadar profesyonel olursanız olun iki saat o suda bekledikten sonra kendinize bile hayrınız olmuyor. Sahne çekildiği nehire atılan kız ve ben suyun dibine inmeye başladık. İkimiz de direnecek gücü yitirmiştik. Son anda emniyet sibobuna basmayı başarıp yeleğe hava çekmeseydim şu anda tatlı bir mazi olarak diplerde balık arkadaşlarla birbirimize masallar anlatıyor olacaktık.

ECE USLU:
Sinirlerim bozuldu
En çok etkilendiğim sahnelerden birisi 'Elveda Derken'de oynadığım Lale karakterinin hastalığından dolayı saçlarının dökülmesiydi. O sahnede karşımda da iki tane küçük yaştaki oyuncu vardı. Gerçekten sinir bozucu, üstesinden gelmesi zor bir sahneydi ve beni çok etkilemişti.

HANDE ATAİZİ:
Dizlerim parçalanmıştı
'Melekler Adası' dizisini çekerken bir zehirlenme sahnem vardı. Bu zehirlenme sahnesinde yürüyerek bahçeye çıkmam gerekiyordu. Yarı baygın bir halde perdelere tutunarak, perdeleri devirerek ve merdivenlerden düşerek dışarıya çıktım. Bu sahne bittiğinde dizlerim parçalanmış haldeydi. Çok canım yandı ama her şeye rağmen güzel bir sahne oldu.

BURAK HAKKI:
Çekimlerde kapı kendiliğinden açıldı
'Semum' filmi benim için ilginç bir tecrübe oldu. Korku filmlerini hiç sevmem ve izlemem. Filmde Canan karakterinin (Ayça İnci) 'Oradaaaaa' diye bağırması ve yatakta benim ona verdiğim tepki inanılmazdı. Böyle bir projede setteki ışıkçısından, çaycısına, herkes korku psikolojisi içine giriyor. Muhtemelen psikolojimiz o yönde olduğundan o anlarda bu garip durumlar bizi çok şaşırttı. Bir sahne çekiminde 10 kez tekrar aldık. Ayça (İnci) ile boş odaya giriyoruz, her tekrarda oda kapısı kendiliğinden açılıp kapandı. Belki de bir esinti açtı ama o anda aklımıza hep başka şeyler geldi (üç harflilerden)...

TAMER KARADAĞLI:
Kalp krizi sahnem Ayşecan'ı ağlattı
'Çocuklar Duymasın' dizisinde taşfırın erkeği Haluk'un arkadaşı Selami ile barışmak için kalp krizi geçirdiği bir sahne vardı. Ben kriz geçiriyormuş gibi numara yaptım. Bir anda herkes panik oldu ve ne yapacağını şaşırdı. O arada benim kızımı oynayan Ayşecan ağlamaya başladı. O sahne çekilirken benim gerçekten kalp krizi geçirdiğimi sanmış.

İREM ALTUĞ:
Gaz, fren bilmeden araba kullandım
'Vazgeç Gönlüm' dizisinin ilk bölümündeki araba takip, kaza ve patlama sahnesi unutulmazdı benim için. Bu tür sahneler her zaman zor, riskli ve tehlikelidir. Ama işin içinde ben olunca biraz daha adrenalin yüklü oldu. Konu araba olunca hem tecrübesiz hem de talihsizim. Çekeceğimiz sahnenin başında da bir takip var. Dublör geldi fakat yakın planları almak için benim kullanmam gerekti. Kullandığım arabaya iki vantuzla kamera ve ışıklar bağlandı. Ben hangisi fren, hangisi gaz diye sormaya başladım. Kameralardan yolu göremiyordum. Hem takip eden arabaya bak hem sözleri söyle bir de gaza bas, solla falan derken arabadan indiğimde halimi görmeniz gerekiyordu. Kimseye zarar vermeden iki tekrarla sahneyi atlattım.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 19.02.2008
521
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.