Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Piyangodan 340 milyon dolar

Piyangodan 340 milyon dolar

Amerikan piyango tarihinin ikinci en yüksek ikramiyesini veren Powerball çekilişinde, 340 milyon dolar, Oregon eyaletindeki bir talihliye gitti.

Powerball'un 340 milyon dolarlık ikramiyesi tek bir bilete çıktı. 'Şanslı' bilet sahibine servet kazandırırken, beş rakamda kalan 47 kişi, 200 bin dolarlık teselli ikramiyesinin sahibi oldu.

Bayilerde uzun kuyruklar
İkramiye miktarının ağustos ayı ortalarından bu yana birikmesi üzerine, Powerball biletleri satışının yapıldığı 27 eyalette bilet almak için uzun kuyruklar oluştu. Bilet satışının yapılmadığı eyaletlerde yaşayanlar ise en yakın eyaletlere giderek bilet almaya çalıştılar. Çekilişle belirlenen 6 rakamı bilme olasılığının 146 milyonda 1 olmasına rağmen, yüzbinlerce kişi Powerball bileti satın aldı.

Dizideki rakamlara oynayanlar
Bir başka ilginç not ise yüzlerce kişinin, ABC televizyonunda yayınlanan ve bir piyango talihlisinin hikayesini konu alan "Lost" dizisinin kahramanına 156 milyon dolarlık ikramiye kazandıran numaraları oynamış olması.

Amerikan tarihinin en yüksek ikramiyesi olan 363 milyon dolar, 2000 yılında Michigan ve Illinois eyaletlerindeki iki talihli tarafından paylaşılmıştı.
Yayın tarihi: 20.10.2005
348
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.