Magazin

Özel fotoğrafları hırsızların elinde

Özel fotoğrafları hırsızların elinde

Cihangir'deki evine hırsız giren Hatice Aslan, en çok içinde özel fotoğraflarının bulunduğu dizüstü ve tablet bilgisayarının çalınmasına üzülmüş. Oyuncu, bu karelerin kullanılmasının önüne geçmeye çalışıyor.

Yazılı bir açıklama yapan Hatice Aslan, evine, özeline dokunulmasının psikolojik olarak insanı yeterince sarsan bir durum olduğunu belirtirken, özellikle bilgisayarlarındaki fotoğrafların geri dönüşü olmadığını vurguladı; "Çünkü annem ve babam 86 yaşındalar, onlardan kalan hatıralar da vardı" dedi.

Polisin hassasiyetine teşekkür eden oyuncu, sözlerine, "Ama bu hırsızlık cezaları caydırıcı olmadığı müddetçe çoluk çocuk elini-kolunu sallayarak gece-gündüz evlerimize kapıdan girip, saniyede senin alın terinle kazandığın birikimi alıp gitme cesaretini gösteriyor. Evdeysen can güvenliğin de tehdit altında" diyerek isyan etti.

Aslan, açıklamasına bir de not ekledi: "Bilgisayarımdan herhangi bir fotoğrafı benden izinsiz kullanan herkesi, hırsız ya da hırsızlarla işbirliği yapmış kabul edeceğim."

(Milliyet)
Yayın tarihi: 12.08.2011
286
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.