Magazin

Örgütlü mücadele içine gireceğim

Örgütlü mücadele içine gireceğim

Ayrıldığını açıkladığı İbrahim Tatlıses'ten 'Ben bitti demeden bitmez' karşılığını alan Asena, gündemin ilk sırasına oturdu.

Asena ile İbrahim Tatlıses arasındaki tartışmada, sivil toplum örgütleri, kuruluşları ve yazarlardan destek alması ünlü oryantali sevindirdi. Hürriyet'e konuşan Asena şunları söyledi: 'Benim de istediğim buydu. İbrahim Bey'le ayrılmamı ve sonrasında yaşananları kişisel bir sorun olarak dile getirmek gibi bir amacım yoktu. Ben, kendi iç dünyamda İbrahim Tatlıses'le ayrıldım. Fakat yaşadığım psikolojik baskı, bir tek Asena'nın yaşadığı sorun değil. Bu ülkede yüzlerce kadın aynı sorunu yaşıyor. Kadın özgürlüğü yok. İşte ben, bu sorumluluk bilinciyle savaş açtım.

Ezilen kadınlarımıza sahip çıkmalıyız. Kadın hakları ve özgürlükten söz ediliyor, ama ne kadın var ne de hak! Artık kadınlarımız özgür olmalı. Türkiye AB'ye girmeye çalışıyor. Töre cinayetleri, namus cinayetleri, ezilen kadınlarımız varken, kadın-erkek eşitliği olmadan AB birliğinde kendimize nasıl yer bulacağız? Bu uğurda sonuna kadar mücadele içinde olacağım. Mücadelemi kazandığım gün, evime çekilip oturmayacağım. Kadınlarımız için örgütlü bir mücadele vereceğim. Yani bir kadın örgütlenmesi içinde yer alacağım...'

İNSAN HAKLARI KURULU
Bu arada Asena'nın avukatı Emin Vahap Şimşek, İstanbul Valiliği İnsan Hakları Kurulu'ndan da kendilerine çağrıda bulunulduğunu belirtti. Şimşek, 'Anayasal haklarımızı korumak için bu kurula müracaat edeceğiz' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 31.10.2004
142
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.