Magazin

Ölmemek için öldürürüm

Ölmemek için öldürürüm

Yıllardır iş hayatında başarılı bir grafik çizen Hülya Avşar başarısının sırrını açıkladı: Ölmemek için öldürürüm!

Turkishtime dergisi, Ocak 2008 sayısında Hülya Avşar'la yapılan bir röportaja yer verdi. İşindeki muvaffakiyetini az ama öz insanla çalışmasına bağlayan Avşar, 'Hülya Avşar A.Ş.'yi yönetim biçimini şöyle özetledi:

"Tamamen kurduğum ekibe bağlı her şey. Bir kere hayatımda hiçbir yere 10 kişiyle gitmedim. Çok kişi olmak işi yokuşa sürüyor. Çevremde kaliteli 2-3 kişi olmasının yeterli olacağına inanırım. Çok büyürseniz tabii ki o işin gerektirdiği kadar insanla çalışmalısınız. Ama neticede az ve öz insanla çalışacaksınız. Sadece sonuçları alacak, acımasız olacaksınız. Başarısızsa 'güle güle' demeyi bileceksiniz. İş hayatında acımak diye bir şey yok. Ben çok acımasızımdır."

Kıskanırım, önünü keserim
Sanatçıdan sanatçıya dost olmayacağını belirten Hülya Avşar, "Hep söylerim; sanatçıdan sanatçıya dost olmaz. Aynı mesleği icra ediyorsak, rakibim her zaman dişlerimi bilediğim biridir. Benden daha başarılı bir şey yaparsa öncelikle son derece kıskanırım, önünü keserim, katiyen izin vermem, arkadaş da olmam. Hiçbir zaman benim dostum olmayacak, canım yandığında hiçbir zaman onun canı yanmayacak. Sadece öyleymiş gibi davranacak" dedi.

İş hayatında vahşi rekabete inandığını belirten Avşar kızı "Ölmemek için öldürmeye inanırım. Kimsenin hakkını yemeden, kimsenin canını şahsi olarak yakmadan her şeyi yapabilirim. Her türlü kötülüğü yapabilirim" diye konuştu.
Yayın tarihi: 31.12.2007
162
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.