Magazin

O gün yaşananlar tüm hayatını değiştirdi...

O gün yaşananlar tüm hayatını değiştirdi...

Kariyerine basketbolla başlayan Kıvanç Tatlıtuğ'un tek hayali NBA'de basketbol oynamaktı.

Adana'dayken “Fiskobirlik”, “Güney Sanayi”, “Çukurova Kulübü”, “Devlet Su İşleri” ve “Tarsus Amerikan Kulübü” gibi kulüplerde basketbol oynadı. Ülkerspor'dan teklif gelmesiyle 2 yıl orada oynadı.

Ardından 1 yıl Beşiktaş, 1 yıl da Fenerbahçe'de oynadı. Tekrardan Beşiktaş'a dönen Tatlıtuğ'un antreman çalışmaları yaptığı sırada sakatlanmasının ardından basketbol kariyeri son bulmuş oldu.

Beşiktaş takımında sakatlanması tüm hayallerini suya düşürdü ve profesyonel basketbol hayatına son verdi.. Ünlü oyuncuyu basketbol kariyerinden sonra çok farklı bir hayat bekliyordu.

Basketbol oynadığı dönemde, etrafındaki insanların vücuduna yaptığı iltifatlar manken olması fikrine ısındırmıştır Tatlıtuğ'un bir fotoğrafını ajansa göndermesiyle tüm hayatı değişti.

Bu mesleği beğenmesiyle ardından gelen teklifleri de değerlendirmiş ve profesyonel anlamda manken olmuştur. Ardından 2002 Best Model of Turkey manken yarışmasına katıldı ve birinci oldu.

Tatlıtuğ ardından uluslararası bir adım attı ve Fransız mankenlik ajansı Success'ten gelen teklifi kabul ederek Paris'e yerleşti ve 1,5 yıl orada yaşadı. Türkiye'ye döndükten sonra Okan Bayülgen'den oyunculuk dersi aldı...

Oyunculuğa ilk adımını 2005 yılında, Gümüş dizisiyle atarak müthiş bir giriş yaptı. Ve Türkiye'nin en iyi erkek oyuncularından biri oldu.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 11.10.2012
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.