Magazin

Murat Yıldırım’a uluslararası ödül!

Murat Yıldırım’a uluslararası ödül!

Vatikan’ın verdiği 11. Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nde oyuncu Murat Yıldırım ‘sinema-tiyatro’ dalında ödüle layık görüldü...

murat yıldırım

Önceki akşam Vatikan’a bağlı Pontificia Urbaniana Üniversitesi’nde düzenlenen törenle ödül alanMurat Yıldırım, Milliyet’e yaptığı açıklamada, “Gururluyum. Burada olmaktan hem kendi adıma mutluyum hem de ülkemi temsil edebildiğim için çok memnunum. Umarım böyle şeylerin devamı gelir ülkemiz adına” dedi.

Yıldırım, Vatikan’ın bu ödülü kendisine layık görmesiyle ilgili olarak da, “35 yaşın altında ve başarılı buldukları, örnek teşkil edecek kişilere verdiklerini söylediler” diye konuştu. Roma’da geçen ay düzenlenen Fiction Fest’te Yıldırım’ın rol aldığı “Suskunlar” dizisi de gösterilmişti. Ancak Murat Yıldırım, ödülün bu gösterimle alakalı olmadığını, daha önce başrollerinde oynadığı “Aşk ve Ceza” ile “Asi” dizilerinin yurtdışında elde ettiği başarının kendisine bu ödülü getirmiş olabileceğini söyledi.

Ödül töreninin sunuculuğunu yapan oyuncu ve Rai televizyonu sunucusu Savino Zaba da Murat Yıldırım’ı, “Şöhreti ve dizilerinin başarısı kendi ülkesinin sınırları dışına da yayılmış biraktör” diye tanıttı.


Büyük ödül Cody’ye
Gecede, gazetecilikten spora, bilimden kültüre kadar birçok alanda ödül dağıtılırken büyük ödül, 11 yaşındaki ABD’li Cody McCasland’a verildi. Hastalığı nedeniyle 15 aylıkken bacakları kesilen, şu anda da yüzmeden koşuya birçok sporda üstün başarılar kazanan McCasland’ın hikâyesi bir videoyla gösterilirken salondaki izleyiciler gözyaşlarını tutamadı.

Neşeli tavırlarıyla ödül töreninin yıldızı olan Cody McCasland ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Bazı insanlar benigörünce üzülüyor. Ama ben engelli olduğumu düşünmüyorum. Bence bu bir hediye. Dünyayı gezip hikâyemi anlatarak diğer insanlara motivasyon ve ilham verme şansım var. Afganistan veIrak’ta yaralanan askerlerle de görüşüp onlara moral veriyorum” dedi.

McCasland’a ödülünü veren Kardinal Dairo Castrillon Hoyos da duygusal bir konuşma yaparak, “Sen tüm dünya için bir umutsun.Bize mutluluk getirdin” diye konuştu.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 12.11.2012
2385
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.