Magazin

Moore'dan Fahrenheit 9/11'e devam filmi

Moore'dan Fahrenheit 9/11'e devam filmi

Oscar ödüllü tartışmalı yönetmen Michael Moore, çok ses getiren "Fahrenheit 9/11"in devamı niteliğinde "Fahrenheit 9/11 Buçuk" isimli bir belgesel film çekeceğini duyurdu.

Variety dergisinin İnternet sitesinde yer alan bir habere göre, yapımcı Harvey Weinstein ile görüştükten sonra yeniden çalışmaya başlama planları yaptıklarını ifade eden Moore, "Kameralarımızı yeniden çalıştırmak istiyoruz" diyerek, yeni filmini iki üç yıl içinde tamamlayacağını kaydetti.

ABD halkının yüzde 51'i bilgiden yoksun
Moore, ABD Başkanı George Bush'un 2 Kasım seçimlerinde aldığı oy oranını ima ederek, "Amerikan halkının yüzde 51'i bilgiden yoksun ve biz bunları eğiterek aydınlatmak istiyoruz. Bu insanlara gerçekler söylenmiyor. İletişimciler olarak bu işi yapmak şimdi bize düşüyor" dedi.

'Resmi yas' bitti
Seçimler sonrasında başlayan "resmi yas" döneminin bugün artık sona erdiğini söyleyen Moore, Bush'un bir daha seçilmesinin yasak olduğunu hatırlatarak, Hollywood'dan Tom Hanks gibi bir aday çıkması halinde büyük başarı kazanacağını iddia etti.

Okullara bağış
Bu arada, Başkan Bush ve Irak savaşı karşıtı "Fahrenheit 9/11" isimli filmin binlerce DVD'sinin kütüphanelere ve okullara bağışlandığı belirtilerek, seçimler öncesinde Moore'un aralarında Ohio ve Florida'daki şehirlerin de bulunduğu 63 şehirde Demokrat Parti başkan adayı Senatör John F. Kerry lehine kampanyaya katıldığı kaydedildi.

Oscar ve Altın Palmiye ödüllü yönetmen Moore, yeni filmini çekerken, halihazırda üzerinde çalıştığı ve ulusal sağlık sektörünü eleştirdiği 'Sicko' isimli filmin çekimlerini de sürdürecek.
Yayın tarihi: 11.11.2004
342
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.