Magazin

'Mc Dandik'in çekimlerine başlandı

'Mc Dandik'in çekimlerine başlandı

Yapımcılığını Paprika Prodüksiyon Hakan Yıldız, yönetmenliğini Ragga Oktay ve Cem Yaz’ın üstlendiği 'Mc Dandik' adlı filmin çekimlerine istanbul’da başlandı. Öyküsü Ragga Oktay'a ait olan filmin senaryosuna Kubilay Tuncer ve Cem Yaz da katkıda bulundu.

'Romantik Müzikal Komedi' türünde olan bu film için, yüzlerce oyuncu ve dansçı uzun bir hazırlık sürecinden geçirildi. Sanat gurubu onlarca mekan organize ederek, gerçeküstü mekanlar yaratıldı, kostüm gurubu yüzlerce kostüm hazırlattırdı. Büyük bir titizlikle ve uzun süren çalışmalar sonucu çekimlerine başlanan Mc Dandik filmi müzikleriyle romantik komedi olarak büyük prodüksiyona sahip Türkiye’de yapılmış ilk film.

Filmde Dandik ve Has İttir adlı iki farklı karakteri canlandıran Ragga Oktay, "Filmin fikir sahibi olabilirim ama filmi işinde uzman profesyonel bir ekip kurarak daha da güçlü bir hale getirdik. Uzun ve verimli bir ön hazırlık süreci yaşadık. Bugüne kadar bulamayan bir görsellik ve müzikalite seyirciyi bekliyor olacak. Sloganımız şu 'Komedisiyle, aşk hikayesi ile, müzikleriyle bugüne kadar yapılmamış bir film ‘’Mc Dandik’’. İzleyicileri çok değişik bir dünya ile buluşturacağımıza eminim' Büyük bütçesiyle ve emeğiyle bugüne kadar eşine rastlanmamış bir hapishane yaptırdık. Filmin en büyük sürprizlerinden biride bu. Heyecanlı ve mutluyum" dedi.

İstanbul ve İzmit’te kurulan özel platolarda 6 hafta sürecek olan filmin ana kadrosu ; Ragga Oktay (Dandik ve Has İttir 2 ayrı karakter), Zerrin Arıkan (Aslı), Lemi Filozof (Fiko), Sümer Tilmaç (Has Baba), Özay Fecht (Has Anne), Asım Can Gündüz (Mc Sallama), Gülüm Baltacıgil (Sinem), Muhammed Solihu (Yeşil Dev), Emmanuel Mele Jason (40 Cent) …...oluşuyor.

Filmin konusu:

Doğduğu gün kaderi belirlenmiş olan öksüz ve yetim Dandik (Ragga Oktay), zorluklarla dolu bir hayatın içinde iyilik ve dürüstlükle aşkının peşinden koşarken kötü bir adamın düşmanlığını ve hayatın engellerini aşmaya çalışır. Yıllar önce kaybettiği çocukluk aşkı ASLI’yı (Zerrin Arıkan) tesadüfen yeniden bulan andik, en yakın arkadaşı FİKO (Lemi Filozof) ile birlikte ayakta durmaya çalışırken bir yandan da sevdiğiyle mutlu bir hayat kurmanın yollarını arar. Hiçbir zorluk karşısında geri adım atmayan, hapse düşünce bile ayakta kalmayı başaran Dandik, sevdiğine ve hayallerine kavuşabilecek mi? Kötü adamla olan savaşı nasıl son bulacak ve bu savaştan kim galip çıkacak?

Büyük bütçesi ve prodüksiyonu ile çekilen Sinema Filmi Mc Dandik pek çok sürpriziyle Kasım veya Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Yayın tarihi: 08.07.2013
701
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.