Magazin

Maymunlar 'açlık grevi'nde

Maymunlar 'açlık grevi'nde

Rusya'nın Sibirya bölgesindeki bir hayvanat bahçesinde, maymunlar soğan yemek için "açlık grevi" başlattı.

Sibirya'nın Omsk bölgesindeki Bolşereçye kentindeki hayvanat bahçesindeki hayvanlar, kendilerine verilen muz, kivi veya Güney Amerika'da yetişen bir ağacın bitkisi olan papayaları yemiyor.

Eylemin üç mimarı
Hayvanat Bahçesi yetkililerine göre, eylem 3 habeş maymunu tarafından başlatılmış. Diğer maymunlar da bu 3 Habeş maymununa uyarak onlarda kendilerine sunulanı yememeye başlamış.

Maymunlar soğana alışınca...
Hayvan Araştırmacısı Svetlana Balavatskaya, soğuk kış günlerinde bakıcıların maymunların ziyaretçilerden bulaşabilecek soğuk algınlığına karşı dirençli olmaları için soğan yedirdiğini, maymunların da bu yüzden soğana alıştıklarını söyledi.

Eylemin sonu merak konusu
Maymunların ne zaman soğan bağımlısı haline geldikleri ise bilinmiyor. Yetkililer maymunların kendilerine verilen soğanı dikkatlice soyduktan sonra bir defada yuttuklarını ve yedikten sonra gözlerinden yaş geldiğini ifade ediyor.

Kışın etkisini yavaş yavaş yitirmeye başlamasından sonra görevlilerin soğan vermeyi kestiği maymunların eyleminin nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor.
Yayın tarihi: 21.03.2005
376
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.