Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Maskeli 6 kişi evini bastı

Maskeli 6 kişi evini bastı

Türk Sanat Müziği'nin ünlü sesi Faruk Tınaz, Yeniköy'deki villasında saldırıya uğradı.

Bir dönem sahnelerde fırtına gibi esen Türk Sanat Müziği'nin ünlü sesi Faruk Tınaz, Yeniköy'deki villasında saldırıya uğradı. 6 kişi gece yarısı evini bastı, evdeki kasayı açarak değerli eşyayı alıp kaçtı. Hırsızların kasada bulunan yaklaşık 700 bin TL ile ziynet eşyalarını çaldıkları iddia ediliyor.

ŞÜPHELER ESKİ HİZMETÇİDE ODAKLANDI
Gece yarısı Yeniköy'deki villasını basıp kasada bulunan para ve ziynet eşyalarını çaldıkları şarkıcı Faruk Tınaz'ı hastanelik eden 6 saldırgan için polis geniş çaplı araştırma başlattı.
Şarkıcının evinde çalışan Moldovyalı hizmetçisi bilgisine başvurulmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne götürüldü. Polisin ilk belirlemelerine göre bu hizmetçinin olayla bir bağlantısı kurulamadı. Asıl şüpheler Faruk Tınaz'ın evinde bir dönem 10 ay çalışan yabancı uyruklu eski hizmetçi üzerinde yoğunlaştı.

Üç farklı pasaport kullandığı anlaşılan eski hizmetçinin cep telefonun da kapalı olduğu ve sinyal vermediği belirlendi. Eski hizmetçinin Türkiye dışına çıkmış olduğunu sanıyor. Polis olayı eski hizmetçi ile bağlantılı bir grubun gerçekleştirdiği üzerinde duruyor.

Önceki gün Faruk Tınaz'ın villasına maskeli altı kişi girmişti. Eşi Canan Tınaz'ın yanında Faruk Tınaz'ı döven saldırganlar daha sonra evde bulunan kasayı zorla açtırmıştı. Kasadaki 700 bin lira ile ziynet eşyalarını alan saldırganlar kaçmadan önce Canan Tınaz'ın da ellerini, ayaklarını ve ağzını bağlayarak kaçmıştı. Faruk Tınaz'ın eşi Canan Tınaz, olay gecesi yaşadıklarını "Bu normal bir soygun değil. Çete olayı gibi. Evimizi silahlı ve maskeli altı adam bastı. Eşim daha yeni taburcu oldu, konuşacak halde değil. Bu konuda fazla bilgi vermek istemiyorum, polis konuşmamızı da istemedi. Evimizde şu anda 40-50 memur var. Gasp bürosundan, Sarıyer Emniyet Müdürlüğü'nden memurlar, kriminal uzmanlar var. Şoktayız" diye anlatmıştı.
Yayın tarihi: 18.09.2010
453
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.