Magazin

Madonna yine 1 numara

Madonna yine 1 numara

Madonna'nın çıkardığı "Confessions on a Dance Floor" adlı son albümü, ABD pop albüm satışları listesinde bir numaraya yerleşti.

Dünden bugüne Madonna sağda

Bundan önce çıkardığı 2 müzik albümü de liste başı olan 46 yaşındaki Madonna, bu başarısıyla ilerleyen yaşına rağmen performansından bir şey kaybetmediğini ispatlarken, Warner Bross'un çıkardığı albümün ilk hafta 350 bin adet sattığı bildirildi.

Müzik piyasasını izlemesiyle tanınan Nielsen SoundScan kuruluşunun açıklamasına göre ise Madonna'nın albümlerinin satışlarının takibe alındığı son 14 yıl boyunca bir hafta içinde en fazla satış yapan üçüncü albüm oldu.

Madonna'nın aynı albümü ve 'Hung Up' isimli 'single'ının İngiliz müzik listelerinde de 1 numarada bulunduğu belirtilirken, aynı 'single'ın ABD müzik listelerinde ilk 10'da yer aldığı ifade edildi.

Madonna'nın bu büyük başarısına rağmen son albümünün satışlarının 2000 yılında piyasaya çıkan ve ilk haftada 420 bin adet satan 'Music' albümünün çok gerisinde olduğu, ancak 2003'te piyasaya çıkan ve ilk haftasında 241 bin adet satan "American Life" albümünden başarılı olduğu belirtildi.

Bu arada, ABD'de geçen hafta toplam 13.1 milyon adet müzik albümü satıldığı, bu rakamın bir önceki haftadan yüzde 10 fazla olmasına karşın yılın aynı haftasındaki rakamın yüzde 10 gerisinde bulunduğu bildirilirken, son bir yılda yüzde 14 oranında azalan albüm satışlarının toplam 492 milyon adet olduğuna dikkat çekildi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.11.2005
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.