Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

M.Ali Erbil'e rekor ceza

M.Ali Erbil'e rekor ceza

RTÜK Başkanı Zahid Akman, ATV'de yayınlanan ve Mehmet Ali Erbil'in sunduğu 'Ya Şundadır, Ya Bunda' programında yaptığı şaka nedeniyle kanala 12 program durdurma cezası verildiğini bildirdi.

RTÜK Başkanı Zahid Akman, açıklamada 3984 sayılı RTÜK Kanunu uyarınca ilgili kanalın program durdurma cezasına karşılık olarak "ikame yayın" yapacağını kaydetti.

İkame programların kapsamında belgeseller ve eğitici programların yer aldığını ifade eden Akman, "Bu tür programları TRT'den alıyoruz. TRT'den alınan bu yayınlar, kamu kurum ve kuruluşlarının hazırladığı, kamuyu bilgilendirici yayınlardır" dedi.

Akman, ATV'ye verilen 12 program durdurma cezasının kendi dönemlerinde ilk kez gerçekleştiğini kaydederek, "Zannediyorum geçmişte de böyle bir uygulama olmadı" diye konuştu.

Zahid Akman, ilgili programın başka bir televizyon kanalında yayınlanacağı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine de, "O cezaya neden olan program hangi kanalda yayınlandıysa söz konusu kanal, bu cezayı uygulayacak" dedi.

Ne olmuştu!
Sunucu Mehmet Ali Erbil, ATV'de 9 Haziran 2006 tarihinde canlı olarak yayınlanan "Ya Şundadır, Ya Bunda" programına sürekli olarak katılanlardan birinin pantolonunu aşağı indirerek, şaka yapmıştı. Sözkonusu yayının ardından tepki gelmesi üzerine sunucu Mehmet Ali Erbil, kamuoyundan özür dilemişti. Üst Kurul da ilgili yayın üzerine harekete geçerek ATV'den savunma istemişti.
340
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.