Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lüks hayat hiç bana göre değil

Lüks hayat hiç bana göre değil

Binbir Gece"nin Şehrazat'ı Bergüzar Korel, dizi tatile girince kalabalık yerlerden elini ayağını çekti.

Yazı: Mete SÖZER / Hürriyet "

İstanbul Life dergisi, Bergüzar Korel'le Çırağan Sarayı'nda buluştu. Korel, sözleriyle mütevazı yapısını bir kez daha ortaya koydu: "Benim İstanbul'um bu saray değil. Fazla lüks hoşuma gitmiyor. Önce samimiyet arıyorum."

İstanbul'la başlayalım....
- Benim İstanbul'um burası değil. Her ne kadar saray da olsa, tarihi bir yer de olsa, çok fazla lüks, çok iyi döşenmiş mekanlar hoşuma gitmiyor. İstanbul'da tercih ettiğim yerler oraları olmuyor genelde. Güzel bir yerde yemeyi seviyorum ama önce samimi gelmesi lazım.

Samimi bir yer derken...
- Çok var. Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi mesela; oradaki çay bahçeleri... Konservatuvar hemen yanındadır zaten. Çok senaryomu orada okudum. Çayımı, simidimi alıp çok zaman geçirdim orada. Taksim'i çok seviyorum. Şehrazat'ın evi orada. Çıktığım zaman çok vakit geçiriyorum Taksim'de. Leb-i Derya'yı çok seviyorum. Kolay kolay vazgeçemiyorum alışkanlıklarımdan.

Mekanlara ya da insanlara bağımlı bir yapın mı var?
- Evet. Saç baş gibi fiziksel özelliklerimi bile çok kolay değiştiremiyorum. Hep burcumla alay ederler. Başak burcuyum. Biraz fazla bağlıyım yaşadığım her şeye. Çünkü her şeyin hayatımda bir anlamı olduğuna inanıyorum.

Anıların yeri çok önemli olmalı senin için.
- Evet! Bir koku bana hemen bir şeyer hatırlatır. Taksim'de yürürken döner kokusu bile bir şey hatırlatabiliyor. O yüzden böyle yerleri sevmiyorum. Buraların kokusu yok. Çok yeni her şey, çok temiz, steril...
1412
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.