Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Levent Kızıl’a şok suçlama!

Levent Kızıl’a şok suçlama!

Bursaspor eski başkanı ve TFF Yönetim Kurulu üyesi Levent Kızıl’ın eşi Sema Kızıl “Beni evli bir reklamcı kadın ile aldattı” diyerek boşanma davası açmıştı. Sema Kızıl’ın aynı davada ayrıca “Hisselerimi iade etmiyor” diyerek de şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Pepsi Türkiye’nin eski sahibi Melih- Güngör Sipahioğlu çiftinin kızı Sema Kızıl, 20 yıllık eşi Levent Kızıl’a kendisini aldattığı iddiasıyla boşanma davası açmıştı. Eşinin kendisini ünlü bir reklamcıyla aldattığını öne süren Sema Kızıl, 10 milyon TL tazminat talebinde bulunmuştu. Dava haberlerinin basında yer almasıyla birlikte olayın iç yüzü de aydınlanmaya başladı.

İddialara göre Sema Kızıl, eşi Levent Kızıl ile önce anlaşarak boşanmak istedi. Yaşadığı ihaneti dava dilekçesine koymamak için de eşinden bir tek isteği vardı. O da 2003 yılında ailesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle Levent Kızıl’a devrettiği hisselerinin iadesiydi. Levent Kızıl’ın sahibi olduğu Kızıl Nakliyat’taki değeri yaklaşık 100 milyon TL’yi bulan yüzde 48’lik hisselerini geri isteyen Sema Kızıl, eşinden olumsuz yanıt alınca soluğu avukatı Osman Hacıbekiroğlu’nun yanında aldı. İhanet iddiasının yer aldığı dava dilekçesinde 10 milyon TL’lik tazminatın yanı sıra, hisselerinin de iade edilmesini istedi.

Miras kavgası

Melih ve Güngör Sipahioğlu çifti, Pepsi Türkiye’nin 100 milyon dolara Amerikalılar’a satışının ardından, kızlarının ağır tepkisine maruz kalmıştı. Sipahioğlu’nun kızları Selda Gocay, Nilgün Delikan ve Sema Kızıl, babalarına karşı vesayet davası açmıştı. Baba Sipahioğlu ve eşi ise bu tepkiye karşılık vermiş ve kızlarına o güne kadar harcamış oldukları 60 milyon TL’yi geri almak için harekete geçmişti. Çift, bu parayı alabilmek için 3 kızının üzerine kayıtlı olan gayrımenkullerin üzerine ihtiyat-i tedbir koydurmuştu. Ancak geçtiğimiz yıl aile arasındaki buzlar erimiş, Güngör Sipahioğlu kızlarıyla İstinyepark’ta buluşarak barış yemeği yemişti.

‘Babasından gelen paraya karışmam’

Levent Kızıl, eşi Sema Kızıl’ın babası Melih ve annesi Güngör Sipahioğlu olan alacak-verecek davasında taraf olmuştu. Kızıl, dava sürecinde eşi Sema Kızıl ve baldızlarının yanında olmuş ve “Baldızlarım mal varlıklarını kendi imkanlarıyla edinmiştir. Eşimle ise işlerimiz ayrıdır. Babasından para gelmişse de bunu ona sormam” demişti. Levent Kızıl “Bu konuda 3-4 yıldır konuşmadım ama artık konuşacağım” deyince Melih-Güngör Sipahioğlu’nun avukatı Kezban Hatemi “Bu bir tehdit mi?” diye sormuş, Kızıl da “Hayır, hakkımı kanuni yönlerden arayacağım” demişti.

İddialara Levent Kızıl’dan yanıt:

Eşi Sema Kızıl’ın “Beni evli reklamcı bir kadınla aldattı ve şirketindeki 100 milyon TL değerindeki hissemi vermiyor” diyerek suçladığı Levent Kızıl, konuyla ilgili olarak Vatan'a şunları söyledi: “Söylenenlerle ilgili 3 şey söyleyeceğim; Birincisi, oradaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. İkincisi, kızımın annesi olduğu için bir yorum yapmak istemiyorum. Üçüncüsü de mahkeme neyse kararını verir. Söyleyeceklerim bu kadar.”

Bu arada Sema Kızıl’ın sözünü ettiği “evli ve tanınmış reklamcı kadının” isminin önümüzdeki günlerde dava dilekçesinde yer alacağı belirtildi.

(Vatan)

709
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.