Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kuzey Amerika'da Isabel paniği

Kuzey Amerika'da Isabel paniği

ABD'nin doğu eyaletlerinde Isabel Kasırgası paniği yaşanıyor. Atlas Okyanusu'ndan gelen kasırga, saatte 200 km hızla kıyılara yaklaşıyor.Kasırganın yarın gece ya da cuma sabahı doğu kıyılarında patlaması bekleniyor.

Isabel'in, Kuzey Carolina'dan New Jersey Eyaleti'ne kadar geniş bir bölgedeki 25 milyon kişiyi etkilemesinden korkuluyor.

Olağanüstü hal
Virginia Eyaleti Valisi olağanüstü hal ilan etti. Ulusal muhafız, polis ve nakliye görevlileri tam alarmda. Norfolk deniz üssünden 40 gemi ve denizaltı açık denize yönlendirildi ve kasırganın şiddetiyle limana çarpmaları engellendi. Hava Kuvvetleri'nden 60 uçak ise Hampton'dan Indiana'daki hava üssüne kaydırıldı.

Önlem malzemeleri yok sattı
Baltimore'da da polis, itfaiye ve tüm devlet dairelerinde izinler kaldırıldı. Isabel alarmıyla birlikte bazı acil malzemeler kapışılıyor. Jeneratör, sunta, el feneri, inşaat bantları, kamp lambaları, plastik örtü ve mum tükendi. Binlerce kişi evlerinin pencere ve kapılarını suntalarla kapatıyor.

Yarışma tehlikede
New Jersey'in Atlantic City'de cumartesi naklen yayınlanacak güzellik yarışması "Miss America"nın kasırganın şiddetlenmesi halinde ertelenebileceği belirtildi. Kuzey Carolina sahilindeki 921 kişi önceki gün evlerinden tahliye edildi.
(Hürriyet)
385
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.