Magazin

Kulin: Arkadaşım kocamı ayartmış

Kulin: Arkadaşım kocamı ayartmış

"Adı Aylin" ve "Sevdalinka" gibi çok okunan romanların yazarı Ayşe Kulin, Haftalık dergisine verdiği röportajda, geçmişte bir arkadaşının kocasını ayarttığını itiraf etti.

İlişkilerinde kıskanç olmadığını söyleyen ve "Kıskançlığı tanımadan büyüdüm. Erkeklerle ilişki kurmaya başladığımda belki de bu duygu yeni giriyordu içime" diyen Kulin, sözlerine şöyle devam etti: "Mesela burnumun önünde en yakın arkadaşım kocamı götürmüş, farkında bile değilim. Öğrenince bıraktım."

İçim çok yandı
Bu olayın ikinci evliliğinde başına geldiğini söyleyen ünlü yazar, olayı öğrendiğinde yaşadığı duygulara tam olarak isim veremediğini belirtti: "Artık o kıskançlık mı, kızgınlık mı, mutsuzluk muydu? Hepsi birbirine karışmış bir şeydi. İçimin yandığını, çok üzüldüğümü biliyorum. Yuvam yıkıldı."

Ayşe Kulin, ilk evliliğinin ise çok genç yaşta evlenmesinden dolayı bittiğini söyledi: "İlk eşimi kendim bıraktım. Çünkü çok küçüktüm, olmadı, yürütemedik."

Ayşe Kulin ilk evliliğini 1960 yılında Mehmet Sarper'le yaparken bu evlilikten Ali ve Mete adında iki erkek çocuk sahibi. Kulin'in ikinci evliliği ise 1967 yılınoa Eren Kemahlı ile gerçekleşmiş. Ünlü yazarın bu evlilikten ise Kerim ve Selim adında iki oğlu bulunuyor.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 17.03.2006
603
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.