Magazin

Kızıl saçlı Lolita

Kızıl saçlı Lolita

2003 yılında Peter Pan adlı filmle oyunculuk kariyerine başlayan genç İngiliz yıldız Rachel Hurd Wood, en son rol aldığı Tom Tykwer'ın Patrick Süskind'den uyarladığı Koku'daki rolüyle deyim yerindeyse göz kamaştırdı.

Rachel'in fotoğrafları sağda

17 Ağustos 1990'da Londra'da doğan Rachel Clare Hurd-Wood, sinemaya çocukluk hayali olan Peter Pan'daki "Wendy" rolüyle başladı.

Daha sonra Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking adlı TV filminde ve ardından da An American Haunting'de rol aldı. Bu filmdeki performansıyla adını uluslararası alanda duyuran genç yıldız son olarak Tom Tykwer'ın Patrick Süskind'den uyarladığı Koku (Bir Katilin Tarihçesi) adlı filmde de rol alıyor.

Genç yıldız hip- hop ve rap müzikten hoşlanıyor boş vakitlerinde buz pateni yapıyor. Etkileyici kızıl saçları ve mavi gözlerinin yanısıra oyunculuk yeteneğiyle de göz dolduran Rachel , pek çok eleştirmen tarafından "geleceğin Rita Hayworth'u" olarak anılıyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 08.09.2006
685
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.