Magazin

Kız çocuk nüfusu hızla azalıyor

Kız çocuk nüfusu hızla azalıyor

Fransa'da bir İnternet sitesinin yaptığı araştırmaya göre, doğan her yüz bebekten 49'u kız. Aradaki fark küçük gibi görünüyor ama milyonlarla çarptığınızda tehlikenin boyutları ortaya çıkıyor.

Fransa'da bir İnternet sitesinde çıkan haberde dünyaya gelen 100 bebekten, 49'unun kız olduğu bildirildi. www.iussp.org.fr adlı sitede yayınlanan araştırma sonucuna göre, dünyada sayısı hızla azalıyor. Her gün 90 milyon kadının doğum kontrol hapı aldığı bildirilen haberde şu ifadelere yer veriliyor: 'Dünyada 130 milyon kadın steril yaşıyor. 200 milyon kadın hamileliğe karşı kısırlaştırılmış durumda. Kendi yöntemleriyle hamilelikten korunan ya da düşük yapan kadınlar sırasıyla en çok Hindistan, Çin ve Brezilya'da bulunuyor. Ölen 60 kadından biri gebeliğine ilkel yöntemlerle son vermek isterken ölüyor. 16 Afrikalı kadından biri düşük yaparken hayata veda ediyor.'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.07.2005
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.