Magazin

Kimsenin kafasından örtü çekmiyorum

Kimsenin kafasından örtü çekmiyorum

'Aykırı Sorular' programında söylediği sözler nedeniyle eleştirilen Pınar Altuğ kendini savundu.

Geçtiğimiz günlerde 'Aykırı Sorular' programına konuk olan oyuncu Pınar Altuğ canlı yayında okullarda türbanın serbest bırakılması ile ilgili düşüncelerini açıklamış ve bu nedenle de eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

"Türban inandığın için takılıyorsa sonuna kadar saygım var. Ama eğer şekilcilik olarak takılıyorsa o zaman tepki gösteriyorum. Benim tanıdığım çok sayıda insan var. Aslında takmak istemiyor ama çevresinden gelen baskılar nedeniyle takıyor." diyen Pınar Altuğ'a Twitter'da tepki yağmıştı.

Altuğ, Cengiz Semercioğlu'nun sunduğu 'Böyle Bir Şey Var mı?' programında o sözlerine açıklık getirdi.

Ortalığı karıştırmak gibi bir derdi olmadığını söyleyen Pınar Altuğ, "Enver bana 'ilkokulda türban seni tedirgine eder mi' diye sordu, ben de düşündüğümü söyledim. 'Tedirgin etmekten çok rahatsız eder' dedim. Özür dileyeceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü beni gerçekten anlamak isteyenlerin anlayacağını düşünüyorum. Anlamak istemeyen de kendi bilir. Ben ne söylediğimin çok farkındayım. Ve arkasında duruyorum.

Ben kimseye dil uzatmıyorum. Bu benim fikrim. Yanlış bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Çünkü artık ilkokula 6 yaşında başlıyorlar ve ben o yaştaki bir çocuğun o türbanı neden takması gerektiğinin tam olarak bilincinde olacağını düşünmüyorum. Biz 4+4+4 için kavga ediyoruz. Çocuklar oyun çağındayken biz onları sıraya mı oturtacağız diye bağırıp çağırırken aynı bilincin bu tarafta da olduğunu düşünüyorum" dedi.

Ünlü oyuncu Cengiz Semercioğlu'nun "Su'nun okulunda ya da çevresinde türbanlı bir arkadaşı olabilir mi sorusuna ise "Tabii ki olabilir. Benim çevremde de var. Yok mu zannediyorsun. Dediğim şeyi doğru anlamaktan bahsediyorum. Ben kimsenin kafasından gidip örtü çekmiyorum. Ne münasebet, benim ne haddime. Ama bazı dayatmalar beni rahatsız ediyor. Bu benim fikrim. Senin nasıl kendi fikrin olabiliyor, onun nasıl kendi fikri olabiliyorsa bu da benim fikrim. sordular söyledim" dedi.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 07.12.2012
387
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.