Magazin

"Kesinlikle feminist bir kadın değilim"

"Kesinlikle feminist bir kadın değilim"

Yeni şarkısında geride kalan aşklara "Geçmiş Olsun" diye seslenen Hülya Avşar, Hello! dergisi ile buluştu. Ünlü oyuncu, pişmanlıklarından aşka, kızı Zehra'dan kariyerine pek çok soruya verdiği yanıtla, artık hayatla dalga geçtiğini gösterdi.

"Kesinlikle feminist bir kadın değilim"
"Geçmiş Olsun"un sözleri ruhunuzla nasıl bağdaşıyor?

Bu sözler benden çok Deniz Seki'nin ruhuyla bağdaşıyor. Ben şarkıları bir profesyonel olarak değerlendiriyor, dinleyicinin ruhuna hitap etsin diye okuyorum. Ben sadece eğlenceli bir şarkı olsun istedim. Deniz Seki'ye ne yapmak istediğimi anlattım, o da buna göre bir şarkı yazdı. Kimseye "geçmiş olsun" tavrı takınmam, kimseye misilleme yapmam. Bu, yaradılışıma uygun değil. Duygularımı açık açık söylemeyi tercih ederim. Açık sözlü bir kadınım ben.

Neden albüm değil de single çıkardınız?

Albümlere çok emek veriliyor ama karşılığı alınmıyor. Bu nedenle üç ayda bir single çıkarmaya karar verdim.

Bu single için Latin dansı ve oryantal dersleri almışsınız...

Evet, vücudumu kullanmayı biliyordum ama daha profesyonel olsun istedim.

SANAT FİLMLERİNDEN SIKILDIM ARTIK

Oyunculuk kariyerinizde 28 yılı doldurdunuz. Son 25 yılda 52 filmde rol aldınız. Artık sanat filmlerine mi ağırlık vereceksiniz?

Hayır! Aksine, sanat filmlerinden sıkıldım. Ağır felsefi filmler çekmek istemiyorum. Türk sinemasında her rolü oynadım; mutluyum ve gözüm arkada kalmadı. Artık sinemadaki rollerim de beni eğlendirmeli.

"Tv, sinema, sahne yaptım. Evlendim, anne oldum, ayrıldım. Bundan sonra evlenmek ve ödül almak gibi hedeflerim yok. Bu yıl tatil yok, aşk da yok. Artık çalışma zamanı!" diyorsunuz...

Bazen insan yaptığı işten sıkılıyor. Bir dönem özel yaşantıma önem vermek, sürekli bir yerlere koşturmadan yaşamak istedim. O dönem çok da güzel geçti, mesleki anlamda yaratıcılığımı destekledi. şimdi o dönemin yarattığı kişiliğimle yeni şeyler yapıyorum. "Ben artık döndüm, yeniden sahnelerdeyim" diye bir şey yok. Bu hayatta canımın istediğini yapıyorum. şarkı söylemeyi ve sahnede olmayı seviyorum. Yazıyorum. Tv programlarında insanlarla iletişime geçmekten keyif alıyorum. Aslında artık her şeyi keyfekeder yapıyorum. İşte bu bana zevk veriyor.

Bütün duygularınızı başarıyla yönetebiliyor musunuz?

Tabii ki benim de yönetemediğim pek çok duygusal yönüm var.

MAHALLE ÇOCUĞU OLARAK BÜYÜDÜM

Somali ile ilgili müthiş bir yazı kaleme aldınız.

Hayat gelip geçiyor. İki gün önceki Somali ile bugünkü Somali aynı değil. Ne yapmak gerekiyor bilmiyorum ama işte maneviyat burada ortaya çıkıyor. İnsan kendine hesap verdiği sürece doğru yolu buluyor. 'Duygu, mantık ve mesafe' üçlüsü çok önemli ve hayatta bu üçlüye göre hareket etmek lazım. Kişiliğinin ve duygularının kirlenmemesi, olayları da çok içine almadan yaşayabilmeyi öğrenmek gerek.

Yayın tarihi: 07.09.2011
1016
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.